Briljantna Cibona pregazila Cedevitu

U dvorani II Doma sportova odigran je hrvatski derbi u sklopu regionalne lige. Gledalište je bilo ispunjeno do posljednjeg mjesta i to s punim pravom, imali smo prilike gledati odličnu košarku.

Cedevita – Cibona 67:85 (10:23; 31:40; 55:62)

Cedevita: Mazalin, Zubčić 3, Ramljak 10, Babić 5, Delaš, Smith 22, Ray 8, Suton 7, Bilan 3, Nurkić 8 (10 sk), Baltić, Baždarić 1.
Cibona: Planinić 9, Blassingame 24 (10 as), Demo, Šarić 13 (10 sk), Rozić 9 (9 sk), Jagodić-Kuridža 5, Junaković 3, Mavra, Arapović 6, Siriščević 16.

Utakmicu bolje otvara Cibona, brzom tranzicijom i igrom u napadu Vukovi dolaze do 11:5. Valja spomenuti kako je Josh Selby bio na tribinama, a u prvoj petorci startao je Lovro Mazalin. Tijekom središnjih par minuta prve dionice Cedevita se stabilizirala i ubacila neke poene pod vodstvom Luke Babića, ali dobra igra Vitamina bila je kratkog vijeka.

Dario Šarić ponovo je pokazao zašto je trenutno jedan od najboljih igrača lige, uz par poena podijelio je i par fenomenalnih asistencija te odveo svoju momčad na trinaest razlike nakon prvih deset minuta.

Vitamini bolje otvaraju drugu četvrtinu i preko Tomislava Zubčića i Ivana Ramljaka smanjuju na tri razlike. Iskočio je tada Jerel Blassingame i pogodio tricu te vratio sigurnost svojoj momčadi.

Sredinom drugog dijela Šarić radi sumnjivi treći faul, a trener Cibone, Slaven Rimac, dobiva tehničku. Unatoč tome Vukovi ponovo hvataju ritam i odlaze na plus deset. Momčad Jasmina Repeše proigrala je kada je proigrao Nolan Smith, koji je u prvom dijelu šutirao gotovo jednu četvrtinu svih šuteva domaće momčadi. Amerikanac veže šest poena, a Šarić dvije minute prije velikog odmora dobiva i četvrti faul. Cibona potom prelazi u zonu i odlično reagira te na veliki odmor odlazi s prednošću 40:31.

U prvih pet minuta nastavka nije se ništa značajnije dogodilo. Rimac je sačuvao Šarića,a rezultat nije patio. Tek nakon trice Nolana Smitha četiri minute do kraja Vitamini dolaze na manji zaostatak. U sljedećem napadu Cibona gubi loptu, Ivan Ramljak istrčava kontranapad i smanjuje na samo minus pet.

Važnu ulogu za Vukove imao je Ivan Siriščević koji je uvijek pogodio kada je trebalo. Tako je svojim pogodcima s linije odveo Cibonu na pristojnu razliku. Polaganjem Smitha završila je treća dionica. Konačni rezultat bio je 62:55 za Cibonu.

U prve dvije minute posljednjeg dijela Vukovi su napravili seriju 11:0 i otišli na 18 koševa razlike. Mala nesmotrenost se dogodila Šariću kada je napravio faul u napadu, a Cedevita to koristi i smanjuje na 13 razlike. U igru je ušao i mladi Marko Arapović jer je i Darko Planinić bio vani zbog pet osobnih grešaka.

Ipak više od toga nije moglo, Cibona je kontrolirala defenzivni skok, a u napadu su mudro koristili pružene prilike. Arapović je imao solo dionicu od četiri koša koja je potvrdila pobjedu Vukova. Do kraja utakmice Vitamini nisu uspjeli stići Cibonu i zakomplicirati utakmicu.

Cibona u sljedećem kolu u velikom derbiju dočekuje Partizan, a Cedevita će u Hercegovinu na noge Širokom.