Split bolji od Alkara

Na Gripama su snage odmjerili Split i Alkar. Sinjani su imali potporu u brojnim Maliganima, no ni to im nije pomoglo večeras. Splićani su prekinuli negativni niz i malo se odvojili od opasne zone. Od samog početka domaćini su preuzeli vodstvo koje do kraja nisu ispuštali. Završilo je sa 79:68 u korist Splićana.

Split – Alkar 79:68 (22:10; 43:28; 61:54)

Split: Markulin 2, Mimica 22, Subotić 17, Najev 15, Filipović 12, Vučić, I. Jukić, Matić 8, J. Jukić, Kujundžić, Dominović 3, Kalažjić
Alkar: Žitko 16, Boban 4, S. Modrić 4, Perajica 8, Mikulić 22, Buzolić, Kanaet 5, Bilandžić 5, M. Modrić, Župić, Vitali 4

Odlično su domaćini startali sa 7:0 preko NajevaMimice , što je natjeralo Damira Milačića da pozove minutu odmora nakon nepune tri minute igre. Ni to nije puno pomoglo Sinjanima pa je prednost rasla i do plus 12 na kraju prve dionice.

Uspjeli su Žuti doći čak i do visokih plus 19 u 14. minuti, ali znakove života pokazuju i gosti pa uspijevaju malo ublažiti prednost serijom 12:0. Nisu se Splićani opustili pa su ponovno na krilima odličnog Mimice (15 poena na poluvremenu) povisili prednost te na poluvrijeme otišli s ugodnih 43:28.

Još jednom su gosti pokazali zube s još jednom 12:0 serijom, pa je Ante Nazor morao zvati minutu odmora. Sjajan je večeras kod Alkara bio Ivan Mikulić koji je u tri četvrtine ubacio 22 koša i održavao goste još u igri te u par navrata ozbiljinije zaprijetio (61:56).

Odličnom Mimici su se u nastavku pridružili i Goran Filipović i Filip Najev te u standardno dobrog Srđana Subotića, domaćini su se ponovno digli te došli na plus 12 u 35. minuti susreta. Do kraja susreta nije bilo većih rezultatskih promjena i domaćini su upisali vrlo važnu pobjedu i tako se odmakli od opasne zone.

Najbolji u redovima Splita bio je Mimica s 22 poena. Podršku je imao u Subotiću (17), Najevu (15) i Filipoviću koji je pridodao 12. Kod gostiju je najbolji bio Mikulić s 22 koša, a solidnih 16 poena je ubacio Luka Žitko.