Briljantni Ukić vodio Panatanaikos do druge pobjede

Panatanaikos je pobijedio obje utakmice na domaćem parketu i na korak su do naslova prvaka u Grčkoj. Trenutno vode 2-0 u seriji. Danas su slavili rezultatom 63:52 , a Roko Leni Ukić briljirao je i bio je najbolji igrač utakmice.

Odlično je Splićanin otvorio utakmicu, zabio je šest poena u seriji 8:0 koja se dogodila na samom početku utakmice. Brzo su se gosti iz Pireja vratili u utakmicu i smanjili rezultat na 8:5, ali nakon novih koševa Ukića PAO opet bježi. Igra se dosta prekidala i dvije minute prije kraja Olympiacos prvi puta vodi nakon trice Spanoulisa. Sjajno su gosti odigrali do kraja četvrtine i zaključili je sa plus pet, serijom 21:8.

Opet je hrvatski bek bio u fokusu na startu druge dionice igre, pogodio je tricu i smanjio prednost gostiju, ali ne za dugo. Napucavali su se i jedni i drugi, uspiješniji su bili gosti koji su pet minuta do kraja imali najvećih plus osam. Printezis je išao sam u kontru i promašio zakucavanja, a na drugoj strani Diamantidis stavlja tricu. Četvrtina je završila rezultatom 29:31, a završnu seriju 5:0 kreirao je Roko Ukić prvo polaganjem, a onda i asistencijom za tricu Bramosa.

Treća četvrtina nije se razlikovala previše od prve dvije barem po početku. Četiri vezana poena Ukića, zakucavanje Lasmea i PAO je opet počeo igrati kao na početku utakmice, ali precizni gosti nisu dopuštali zelenima da pređu u vodstvo. Ipak neminovno se dogodilo, dvije vezane trice i domaći igrači su poravnali rezultat, a dvorana je proključala. Sastav iz Pireja izgubio je niti igre i nisu izgledali više tako dobro u nastavku.

Odličnim dionicama Gista i Curryja u finišu trećeg dijela otišli su domaći igrači na velikih plus osam pred zadnjih deset minuta.

Jako ne efikasno se ušlo u posljednju četvrtinu. Olympiacos je zabio tek tri koša u tri minute, a PAO je svoje prve postigao nakon četiri. U samu završnicu ušlo se s plus pet za domaće igrače. Diamantidis promašuje otvorenu tricu, ali nakon skoka Ukić mu asistira i fantastični bek-šuter stavlja tricu iz drugog pokušaja za plus osam. Prednost je to koju su do kraja uspješno zadržali.

Ukić je utakmicu završio na 17 poena, 2 skoka i 4 asistencije.

Panatanaikos se ovom pobjedom približio osvajanju titule prvaka Grčke i skidanju s trona dvostrukog aktualnog europskog prvaka. Sljedeća utakmica igra se u srijedu u 20.00h u dvorani Mira i prijateljstva gdje je Olympiacos domaćin i gdje će pokušati vratiti zanimljivost u seriju.