Brokeri sigurni na početku sezone, odličan debi Amerikanca Fryea

U prvom kolu HT Premier lige pred 250 gledatelja Vrijednosnice su zasluženo pobijedile ekipu Hermes Analitice.

Prvu četvrtinu obje ekipe otvaraju nervozno i sa vidljivim nedostatkom pravog prvenstvenog natjecanja. Četvrtina je bila izjednačena do sedme minute kada domaćini preuzimaju vodstvo i zadržavaju ga do konačnih 25:20. U drugoj četvrtini Vrijednosnice nošene raspoloženim Dylanom Frye povećavaju prednost na 52:38. U trećoj četvrtini prvo domaćini odlaze na +18 (60:42), ali nakon toga gosti rade mini seriju i dolaze na početku četvrte četvrtine na 78:73. Nakon time outa trenera Domagoja Kujundžića Brokeri podižu razinu svoje igre i rutinski privode utakmicu kraju.

Utakmicu je obilježio maestralan nastup Amerikanca Dylana Fryea koji je završio sa 30 koševa, 8 asistencija i 4 skoka, a odlično su mu asistirali povratnik nakon duge pauze Pavao Paić sa 15 koševa i 5 skokova, Robert Kujundžić 17 koševa, 7 skokova, Antonio Jordano 19 koševa, 7 asistencija, Đorđe Topolović 11 koševa 5 skokova i Arijan Lakić sa 7 koševa, 3 skoka, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. U protivničkoj ekipi najbolje se pokazao Ante Krapić sa 29 koševa i 10 skokova.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Hermes Analitica 101:85 (25:20, 27:18, 20:21, 29:26)

Vrijednosnice: Jordano 19, Kujundžić 17, Frye 30, Topolović 11, Lakić 7, Kurepa, Filipović, Porobić, Mamić, Vedriš 2, Jelavić, Paić 15.

Hermes: Kalpić 6, Šutalo 4, Krapić 29, Kordić 14, Perić 10, Brčić 5, Mileković 5, Mravak, Svoboda 7, Rajić 4, Marcelić.