Brown bolji od Bogdanovića u utakmici rekorda

Večeras su u skupini F Eurolige odigrane preostale dvije utakmice drugog kola, u kojoj su obje turske momčadi ubilježile poraze. U utakmici oborenih rekorda Fenerbahče je poražen od Montepaschija, dok je Olympiacos bio uvjerljiv protiv Bešiktaša.

Fenerbahče Ulker – Montepaschi Siena 92:98 (26:26; 51:45; 73:69)

Odlična utakmica odigrana je večeras u Istanbulu. Dominirali su naš Bojan Bogdanović s domaće i Bobby Brown s gostujuće strane, a potonji se s 41 poenom izjednačio na vrhu s pokojnim Alphonsom Fordom, te Kasparsom Kambalom i Carltonom Myersom po broju ubačaja u jednoj euroligaškoj utakmici.

Gosti iz Toskane bolje su otvorili susret, ali nisu se uspjeli rezultatski odvojiti. Boljom igrom igrača Fenera prva je dionica zaključena s 26:26.

Domaćini s boljom igrom nastavljaju u drugoj, a pogotovo početkom treće četvrtine, pa polovicom iste vode i s 11 poena prednosti. Tada počinje lagani preokret gostiju koji kulminira serijom 6-0 pa tri minute prije kraja preokreću rezultat u svoju korist (85:88).

Do kraja susreta igrači talijanskog prvaka zadržali su i malo povećali prednost na konačnih 92:98.

Sjajni Brown je za 41 poen šutirao vrlo dobrih 12/18 iz igre (8/12 za dva, 4/6 za tri) i stopostotnih 13/13 s linije slobodnih bacanja. Jedini dvoznamenkasti uz njega bio je Viktor Sanikidze s 19 koševa, čemu je dodao i osam skokova.

Domaćinu nije pomogao 31 koš Bogdanovića koji je iz igre šutirao 10/14 (6/9 za dva, 4/5 za tri), a za jedan 7 od 10 čime je poboljšao svoj osobni euroligaški rekord, kojeg je postavio 23. prosinca 2010. kada je u dresu Cibone protiv Lietuvos Rytasa ubacio 28 koševa. Mostarac je večeras svemu dodao četiri skoka i asistenciju.

Bo McCalebb je dodao 17, a Emir Preldžić 15 ubačaja.

Olympiacos Piraeus – Bešiktaš JK 77:64 (20:13; 37:27; 57:46)

Prednost stvorenu na početku susreta košarkaši Olympiacosa uspijevali su zadržati tijekom cijelog susreta i na kraju zasluženo slavili sa 77:64.

Dvoznamenkastu prednost košarkaši iz Pireja dohvatili su sredinom druge četvrtine (31:20), a posljednji je put bila jednoznamenkasta polovicom treće dionice kada je Damir Markota tricom smanjio na 48:41, ali je Georgios Printezis već minutu kasnije također s pet uzastopnih poena vratio stvari na svoje mjesto.

Domaće su do pobjede vodili Vassilis Spanoulis s 18 poena, te Printezis s 14.

Najbolji kod gostiju iz Istanbula bio je naš Markota, koji je double-double učinku od 14 koševa i 10 skokova dodao po dva asista i ukradene lopte, te je s ukupnom valorizacijom 22 bio najkorisniji igrač susreta. Učinkovitiji od njega bio je Daniel Ewing s 15 ubačaja, dok je Curtis Jerrells dodao 13.