Srpski dvojac prejak za Albu, pobjeda Žalgirisa

Večeras su u drugom kolu najboljih 16 Eurolige odigrane dvije utakmice u skupini E. Pobjede su odnijeli Žalgiris i CSKA.

Žalgiris Kaunas – Unicaja Malaga 75:63 (21:17; 34:30; 52:51)

Nakon nesretnog poraza protiv Panathinaikosa Žalgiris se uspio iskupiti pobjedom pred domaćom publikom. Rezultatom 75:63 svladali su Unicaju te tako nanijeli prvi poraz ekipi Jasmina Repeše u najboljih šesnaest.

Utakmica je u većem dijelu bila izjednačena, ali domaćini su duže vrijeme imali prednost ponajviše zbog sjajne obrane. Na poluvremenu su bila samo četiri koša prednosti za Žalgiris.

U nastavku Unicaja prebacuje u višu brzinu te koš-faulom Zorana Dragiča u drugom dijelu treće četvrtine konačno izjednačuju rezultat. U zadnjoj četvrtini, na krilima Mindaugasa Kuzminskasa, domaćini ipak bježe na desetak razlike i na kraju pobjeđuju.

Za Žalgiris je odličan bio spomenuti Kuzminskas koji je ubacio 14 poena, najviše na utakmici. Slijedio ga je Ksistof Lavrinovič s 12 poena, a solidan je bio i naš Marko Popović koji je zabilježio 10 koševa.

U Repešinoj momčadi najviše se istaknuo Earl Calloway s 11 poena, a jednako toliko postigao je i Luka Žorić. Krunoslav Simon ubacio je samo 7 poena u 24 minute igre.

Alba Berlin – CSKA Moskva 57:75 (13:24; 28:40; 47:57)

Alba Berlin još jednom je ugostila jednu od jačih momčadi u natjecanju. Nakon poraza od Real Madrida, pred domaćom publikom pregazio ih je i ruski CSKA, pobijedivši 57:75. To je ruskoj momčadi sedma pobjeda u nizu.

Moskovska ekipa u utakmicu je ušla s ulogom favorita, a možemo reći da ju je otpočetka i opravdala. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 13:24 u korist gostiju. Predvođeni sjajnom igrom Miloša Teodosića i Nenada Krstića, prednost se samo povećavala.

Pred kraj treće četvrtine Nijemci su se nakratko probudili i čak došli do jednoznamenkastog zaostatka no razlika u kvaliteti igre bila je očita što je na kraju potvrdio i rezultat.

Teodosić i Krstić kombinirano su postigli 32 poena, a pratili su ih Viktor Khryapa s 10 te Aaron Jackson s 9 poena.