Btravel WABA: Porazi naših ekipa na otvaranju lige

U premijernim nastupima u Btravel regionalnoj ligi naše košarkašice su upisali poraze. Medveščak je poražen u vrućoj atmosferi u Beogradu, Trešnjevka je doma izgubila od bugarske ekipe Beroe, dok je Ragusa deklasirana od aktualnih prvakinja, Cinkarne Celje.

Btravel WABA liga, 1. kolo, 4. listopad

Partizan – Medveščak 65:61
(kompletna statistika – nije još dostupna)

Medveščak je gostovao kod Partizana 1953 u Beogradu te je u neizvjesnoj završnici poražen 65:61. Kod Medveščaka Iva Borović je ubacila 16, Patricia Bura 14, a Ana Petrak 9 poena.

Utakmicu je obilježila vruća atmosfera koju su napravili navijači Partizana koji su obilježili 72. rođendan SD Partizan.

(Medveščak je u Beogradu dočekala vruća atmosfera)

Braslav Turić, trener Medveščaka: “Odlična utakmica, šteta što u završnici nismo imali koncentracije da pobijedimo. Čestitam Partizanu na pobjedi, a mojim igračicama na hrabroj i bespoštednoj borbi.”

Sljedeće srijede Medveščak očekuje novo gostovanje u Srbiji (Kraljevo).

Cinkara Celje – Ragusa 99:41 (32:7, 26:15, 15:6, 26:13)
(kompletna statistika)

Košarkašice Raguse iz Dubrovnika nisu bile dostojan protivnik najboljoj slovenskoj ekipi Cinkara Celje. Već u prvoj četvrtini su se igračice Celja odvojile na visokih 32:7.

U redovima Damira Grgića najbolja je bila naša Iva Slonjšak koja je postigla 16 poena. Double-double učinak ostvarila je i Andrea Marić upisavši 11 poena i 15 skokova.

Za Ragusu vrijedi istaknuti nastup Josipe Zovko koji je susret završila s 13 poena, 6 skokova, 4 asistencije i 4 ukradene lopte.

Zdravko Kitin, trener Raguse: “Već dugo nismo imali tako jakog protivnika u prvom kolu. Ispričavam se celjskim gledateljima za slabu predstavu, vjerujem da ćemo u nastavku igrati bolje. Ta liga je iznimno jaka, za nas je sve to novo i trebat ćemo vremena da se priviknemo. Bez obzira što vremena nema puno, jer u subotu igramo s Požegom, a za tjedan dana nam dolazi beogradski Partizan. Bit će veselo.

Trešnjevka 2009 – Beroe 56:69 (11:19, 13:21, 21:17, 11:12)

Trešnjevka 2009 je kao domaćin na Peščenici ugostila Beroe iz Bugarske i poražena 69:56. Gošće s nešto boljim postotkom šuta i raspoloženim Teodorom Dinevom (24) i Viktorijom Ivanovom (16) stigle su do zaslužene pobjede.

Kod Trešnjevke 2009 najefikasnije su bile Karla Erjavec (21) i Nika Muhl (18). Zagrepčanke će sljedeće srijede ugostiti Play off iz Sarajeva

U skupini A Budućnost Bemax pobijedila Istanbul, dok je Crvena Zvezda bila bolja od Play Off Ultra.

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: “Utakmicu smo izgubili u prvom poluvremenu kada smo napravili previše obrambenih pogrešaka i imali lošu napadačku realizaciju. Općenito igrali smo premekano u prvom poluvremenu čega smo se i pribojavali u pripremi utakmice s obzirom na mladost ekipe. U drugom poluvremenu promijenili smo pristup, došli do minus 9, ali nismo uspjeli okrenuti. Čestitam danas boljem protivniku i zahvaljujem na fer i korektnoj igri.