Budućnost i Radnički do slavlja u gostima

Jučer su odigrane prve tri utakmice četvrtog kola ABA lige. Split je u gostima poražen od Igokee, o čemu smo pisali, a gostujuće su pobjede uspjeli ostvariti Budućnost i Radnički protiv Szolnokija odnosno MZT Skopja.

Szolnoki Olaj – Budućnost 50:75 (6:26, 17:16, 15:15, 12:18)

(Bader 14p, Simon 10p;  Bunić 17p, Ivanović 15p)

Budućnost je pokazala kako se treba igrati u gostima protiv Mađara. Szolnoki je vrlo dobro odigrao u posljednja dva kola, gdje su pobijedili našu Cibonu i izgubili u gostima od Širokog nakon dva produžetka. Ipak u ovoj utakmici nisu imali velike šanse, Budućnost se od samog početka postavila vrlo dobro i možemo slobodno reći kako su već u prvoj četvrtini slomili utakmicu, a najveću prednost, u prvoj četvrtini, imali su nakon dva pogođena slobodna bacanja Strahinje Miloševića kada je bilo 5:24.

Ostatak utakmice bilo je čisto odrađivanje posla jer Budućnost niti u jednom trenutku nije dopustila Mađarima, koji su imali podršku otprilike 1.500 domaćih navijača, da se značajnije približe i zaprijete. Ovo je vrlo važna pobjeda za Budućnost koja je u prošlom kolu slavila protiv makedonskog MZT-a i sada već možemo reći kako polako ulaze u niz pobjeda. U utakmici su briljirali mladići Bunić (1989. godište) i Nikola Ivanović (1994. godište). Ovo svakako može veseliti trenera Dejana Radonjića jer je očigledno da je Budućnost vrlo perspektivna momčad i da kako sezona bude odmicala će  oni biti bolji. Priliku za potvrdu dobre forme imaju već u sljedećem kolu kada im u goste dolazi beogradski Partizan koji je daleko od dobre forme u ovoj sezoni, a bit će i oslabljeni za trenera Duška Vujoševića koji zbog kazne iz utakmice protiv Zadra neće voditi s klupe.

MZT – Radnički 75:83 (15:15, 17:29, 26:24)

(Stojanovski 19p, Davis 11p; Čapin 16p, 4a, Borisov 16p)

Napokon je i Radnički došao do svoje prve pobjede ove sezone. Momčad trenera Mute Nikolića slavila je na teškom gostovanju kod makedonskog MZT-a, momčadi koja je do sada već pobijedila dva dobro nam poznata tima, Cibonu i Široki, kojima ove godine baš ne cvjetaju ruže, ali to na stranu. Za Makedonce odličnu utakmicu je odigrao Stojanovski, a valjda spomenuti kako je Todor Gečevski dobio isključujuću tehničku i kako je to sigurno pomelo makedonske planove.

Radnički je s druge strane predvodio novi igrač, slovenski razigravač Aleksandar Čapin koji je došao upravo prije ove utakmice i odmah je opravdao ono za što su ga doveli. Zabijao je i razigravao momčad, a napokon su nešto pružili i skupi stranci Radničkog i tako je Worthington bio na 14 poena, Amaning na 15, a White na 9. Utakmica je otišla na stranu Radničkog u drugoj četvrtini kada su napravili plus 12. Radničkom je ova pobjeda došla kao melem na ranu jer imaju vrlo skupu i (na papiru barem za sada) jaku momčad, a u sljedećem kolu igraju doma protiv Mađara i tu bi trebali i oni tražiti svoju ulazak u seriju.