A1: Jolly tijesno protiv Trešnjevke, Novi Zagreb i Gospić uvjerljivi

Jučer je odigrano prvo kolo nove sezone ženske A1 lige. Najzanimljivije je bilo u utakmici Trešnjevka i Jollyja, gdje su šibenske košarkašice izvukle tijesnu pobjedu. Braniteljice naslova, košarkašice Gospića, te ekipa s najvišim ambicijama, Novi Zagreb, uvjerljivo su došle do svojih prvih pobjeda.

[rezultat zid=”6″]

Medveščak je furiozno započeo utakmicu i sve je u redovima Medvjedica štimalo u najboljem redu. Raspoložena petorka Medveščaka Perić, Todorić, Radoš, Premasunac, Begić gotovo su brzom i presing igrom primorale Pulu da zabilježi neslavan rekord i da u prvoj četvrtini ne postigne koš. Ipak to se nije dogodilo jer su Puljanke tek kod rezultata 24:0 iz slobodnih bacanja postigle svoje prve koševe u prvoj četvrtini. Istim tempom nastavila je igrati i druga Turićeva petorka Šeda, Džankić, Borović, Tikvić i Majstorović.

“Počeli smo vrlo loše utakmicu i vidljivo je da mi kasnimo u pripremama. Nismo se mogli oduprijeti znatno bolje fizički pripremljenom i raspoloženom Medveščaku”, rekao je trener Ivan Đukić. S druge strane trener Medveščaka Braslav Turić mogao si je priuštiti u ovoj utakmici promjene kompletnih petorki i to u nekoliko navrata. Sve Medveščakove igračice su igrale i mirno i bez većih problema, rekli bismo ekshibicijski, utakmicu privele kraju unatoč činjenici da su Puljanke rezultatski dobile drugo poluvrijeme. Razlika iz prvog poluvremena bila je jednostavno nedostižna.

[rezultat zid=”4″]

“Namučili smo favoritkinje i prošlogodišnje finalistice domaćeg prvenstva Šibenik Jolly i u neizvjesnoj utakmici izgubili sa samo četiri koša razlike uz nekoliko prilika da dođemo sasvim u egal i pokušamo preokrenuti”, ocijenio je utakmicu trener Trešnjevke Dean Nemec.

Trešnjevka je utakmicu izgubila na samom početku kada su stidljivo i bojažljivo ušli u utakmicu i nakon prvih pet minuta gubili 13:0. Od rezultatski lošeg početka Trešnjevka se nije uspjela oporaviti. Ostali su na korak do velikog iznenađenja i pobjede protiv lidera koje se ipak nije dogodilo.

“Činjenica jest da je Jolly u ovom trenutku ipak fizički i taktički spremnija ekipa od nas“, nastavio je trener Nemec te dodao: “Hrabro smo se borili ali za pobjede u sljedećim utakmicama morat ćemo igrati još bolju obranu, imati više hrabrosti u napadu, poboljšati postotak šuta i do kraja usvojiti taktiku igre u napadu.”

Posebno dobra u ovom susretu bila je reprezentativka Antonija Mišura, a ono što je utakmici davalo poseban dekor bila je odlično ispunjeno gledalište Kutije šibica.

[rezultat zid=”1″]

U dvoboju dvije izjednačene ekipe Zadranke su na svom terenu spretno i sretno na kraju izvukle pobjedu. Na samom startu utakmice ovogodišnje pojačanje Zadranki Žana Cvjetković postiže osam koševa zaredom i odvodi domaću ekipu u blagu prednost koju su uspjele sačuvati do kraja prve četvrtine. Druga četvrtina je protekla u izjednačenoj igri u kojoj niti jedna ekipa nije mogla spojiti dva dobra napada. Rezultat te četvrtine je bio 9:9 što dovoljno govori koliko su strijelci bili neraspoloženi.

Drugo poluvrijeme Dubrovčanke otvaraju puno bolje i preko raspoložene Mariele Petrović koja postiže koja postiže 11 poena u nizu, od toga tri trice u tri napada, polako se vraćaju u susret i do kraja četvrtine su u jednom trenutku uspjele i povesti. Na kraju trećeg perioda semafor je pokazivao 46:46. I onda u posljednjoj četvrtini prava mala drama. Bude se kod Zadra Antonia Erslan a kod Raguse Ivona Matić i do kraja susreta gledamo njihov dvoboj. Tu se Antonia bolje snašla i s dvije trice zaredom dovela Zadranke do 62:61 četrdeset sekundi do kraja utakmice. Idući napad Dubrovčanke upropaštavaju i na 24 sekunde do kraja lopta dolazi u ruke Zadranki. No vidljivo je bilo da igračice trenera Kitina ne znaju koliko je do kraja i ne rade prekršaj skoro cijeli napad. Na tri sekunde do kraja susreta napokon rade prekršaj na Erslan koja zabija prvo bacanje da bi drugo namjerno promašila. Dubrovčanke hvataju skok i pokušavaju preko cijelog terena dodati Sandi Tošić no Lara Nikpalj uspijeva presresti dodavanje i s istekom vremena Dobroslavić radi osobnu pogrešku na njoj. Nikpalj pogađa oba bacanja i zadarsko slavlje u maloj dvorani na Višnjiku je moglo početi.

Kod Zadranki najefikasnija Erslan s 25 postignutih poena dok je u poraženom sastavu Ivona Matić postigla 23.

[rezultat zid=”5″]

Već od samog početka susreta bilo je vidljivo da su Omišanke spremnije, uigranije i da njihova pobjeda niti jednog trenutka neće doći u znak pitanja. Svakom minutom prednost je rasla da bi na kraju prve četvrtine iznosila velikih 11 poena. Druga četvrtina je bila preslika prve. Brže i agresivnije Omišanke su lakoćom pronalazile put do suparničkog koša. Zagrepčanke su u prvih 20 minuta postigle 20 koševa što dovoljno govori o njihovoj napadačkoj igri u prvom poluvremenu. Na poluvremenu semafor je pokazivao ogromnih 43:20.

Drugo poluvrijeme se svelo na rutinsko odrađivanje posla za Omišanke čiji je trener Ivo Kalajžić na kraju dao priliku i curama koje neće imati veliku minutažu u ostatku sezone. Na kraju semafor je pokazivao 69:53.

Kod Omišanki najbolja Jerčić s 18 postignutih poena dok je u gostujućim redovima najefikasnija bila Vukičević s postignutnih 15 poena.