Budućnost nanijela Igokei treći poraz

U posljednjem susretu regionalne lige u ovoj kalendarskoj godini Budućnost je na domaćem parketu porazila Igokeu rezultatom 76:71. Time je Igokea prekinula niz od šest pobjeda i upisala treći poraz nakon iz 15 utakmica, dok je Budućnost nakon dva poraza od euroligaša (Cedevita, Olimpija) upisala važnu pobjedu u borbi za vrh tablice.

Budućnost je otvorila utakmicu koševima Leeija i Popovića, a prednost su domaćini postepeno povećavali na krilima Vitkovca do velikih deset koševa razlike u devetoj minuti  pri rezultatu 22:12. Igokea je uspjela samo kratko smanjiti za 24:16 na kraju prve četvrtine. Igokea radi seriju 5:0 i vraća se u utakmicu. Odlični Milošević ponovno stvara prednost svojem timu i Budućnost odlazi na 38:26. Slobodnim bacanjima Edwardsa gosti smanjuju za 40:31 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu se čekalo razdoblje kada će Igokea proigrati. Hammonds je vezao pet koševa i donio samo četiri koša zaostatka za domaćina. Budućnost je onda pogodila dvije vrlo teške trice preko Popovića i Mihailovića i otišli na deset razlike kod rezultata 55:45. Do kraja četvrtine je samo košem Komatine smanjena prednost prije zadnje dionice susreta.

U posljednjoj četvrtini je Budućnost održavala prednost gotovo sedam minutu da bi se koševima Jorovića i Dozeta gosti približili na 63:59. Slobodnim bacanjima Edwardsa Igokea se približila na dva koša zaostatka. U sljedećem napadu Mihailović zabija samo jedno slobodno bacanje, a Komatina i Hammonds su promašili zicere ispod koša što domaćini iskorištavaju i bježe na pet razlike. Do kraja utakmice je Budućnost bila sigurna sa linije slobodnih bacanja za konačnih 76:71.

Najefikasniji igrač u redovima domaćih je bio Vitkovac koji je ubacio 14 poena i uhvatio šest lopti. Marko Popović je ubacio 13 koševa dok su Aleksa Popović i Vladimir Mihailović dodali po 12, odnosno 10. Kod Igokee se istaknuo Jorović s 15 koševa i 7 skokova, dok je Hammonds dodao 14 koševa te po 6 skokova i 5 asistencija.