Budućnost razbila Cibonu

Košarkaši Budućnosti uvjerljivo su svladali Cibonu u okviru 5. kola ABA lige. Razlika u kvaliteti bila je očita i prije početka utakmice, a to se na kraju pokazalo točnim i na parketu. Cibosi su pali bez ispaljenog metka i momčadi Slavena Rimca preostaje tražiti bodove u susretima sa slabijim momčadima.

Budućnost – Cibona 101:79 (19:16; 27:20; 24:18)

Vitkovac 18, Planinić 16; Markota 16, Lalić 14

Cibosi su nakon četiri minute poveli sa 6:5. To je bilo posljednje vodstvo Vukova na večerašnjoj utakmici. Nakon toga domaćini su preuzeli kontrolu nad utakmicom, ali nikako nisu uspijevali slomiti Cibose, barem ne u prvoj četvrtini. Plus tri nakon prve dionice narastao je na plus 10 na poluvremenu. Za to je zaslužna 8:0 serija crnogorske momčadi.

Momčad Igora Jovovića držala je dvoznamenkastu prednost i u nastavku susreta, no prijelomni trenutak se dogodio krajem treće i početkom četvrte četvrtine. Planinić i Ćapin vezali su par napada pa je prednost narasla na plus 16, a zatim na početku četvrte dionice još jednom 17:6 serijom donose 94:63 za domaćine i potpuno otklanjaju sve dileme.

Cibosi su do kraja uspjeli smanjiti zaostatak i ublažiti poraz, no problemi Vukova su mnogobrojni. Roster je kratak, a i nedostaje kvalitete u odnosu na prošlu sezonu. U sljedećem kolu ih očekuje dvoboj s mađarskim Szolnokijem i ukoliko žele pobjedu morat će nešto promijeniti u svojoj igri.