Splićani u završnici slomili Zabok

Splitski Žuti upisali su novu pobjedu. Na Gripama su uspjeli svladati Zabok i tako došli do druge pobjede ove sezone. Pobjedu su uspjeli izboriti u posljednje četiri minute kada su se uspjeli odvojiti i mirno su utakmicu priveli kraju. Završilo je s “oku uvjerljivih” 78:64.

Split – Zabok 78:64 (18:10; 34:35; 51:50)

Mimica 17, Kedžo 15; Vlaić 12, Marić 10

Splićani su odlično startali. Mimica s prvih sedam poena te Markulin s dvije trice dovode domaćine do 15:3 već na samome početku. No, ubrzo domaćini upadaju u crnu rupu pa se Zabočani serijom 14:0 vraćaju u egal i na odmor se otišlo s pola koša prednosti za Zabok.

Gosti su bili bolji i na početku drugog dijela kada dolaze na plus šest, no Žuti se ponovno vraćaju u egal krajem treće četvrtine. U nastavku se igralo vrlo izjednačeno, koš za košem. Ipak, četiri minute prije kraja domaćini su riješili pitanje pobjednika. Filipović i Mimica s dvije trice te Kedžo polaganjem donose nedostižnih plus devet i do kraja Splićani rutinski utakmicu privode kraju.