Cantu uvjerljivo svladao Le Mans i izborio Euroligu

Talijanska momčad Pallacanestro Cantu uspjela je svladati u finalu kvalifikacijskog turnira francuski Le Mans i tako se izborila za posljednje mjesto u ovogodišnjoj sezoni najjačeg europskog natjecanja, Eurolige.

Podsjetimo, Cantu je jučer svladao Nymburk s 89:83, dok je Le Mans bio bolji od Unicsa s 86:78. Na današnjoj utakmici bilo je vidljivo kako su igrači Le Mansa puno teže ostvarili svoju pobjedu i nisu imali dovoljno svježine kako bi se oduprli vrlo dobro talijanskoj momčadi.

Le Mans je imao vodstvo samo u prvim sekundama utakmice, kada je Kahudi postigao prvi koš na utakmici, no vrlo brzo talijanska momčadi prelazi u vodstvo koje malo po malo povećava tijekom cijele utakmice. Sredinom prve četvrtine Cantu radi seriju 8-0 i odvaja se na dvoznamenkastu prednost, a na isteku prvih 10 minuta košem Markoishvilija vodili su 23:12. Sredina druge četvrtine donosi novu seriju Talijana, ovoga puta 11-0 i njihova prednost raste na 19 poena.

Iako je Le Mans bio u nezavidnoj poziciji, ipak se nisu predavali i tijekom trećeg perioda uspjeli su smanjiti zaostatak koševima El-Amina na 8 poena, ali tada slijedi nova serija Cantua, na prijelazu iz treće u četvrtu četvrtinu rade seriju 15-0 i s 23 poena prednosti na početku posljednje četvrtine nisu više morali brinuti o pobjedi. Do kraja se utakmica svela na odrađivanje posla i konačan rezultat glasio je 80:66.

Cantu je tako postao treći talijanski predstavnik u Euroligi ove godine, uz Sienu i Emporio Armani, a igrat će u skupini A koju još čine Panathinaikos, Real Madrid, Khimki, Fenerbahce i Union Olimpija.

Najbolji kod pobjednika bili su Maarten Leunen s 15 poena i Pietro Aradori s 12, dok se kod Francuza u najboljem svijetlu predstavio Batista koji je ubacio 15 poena, a prošlogodišnji Cibos El-Amin ubacio 8 poena.

Pallacanestro Cantu – Le Mans Sarthe 80:66 (23:12, 44:28, 65:44)

Cantu: Leunen 15, Aradori 12, Cusin 11, Markoishvili 10, Tabu-Eboma 9, Tyus-Cecchini 8, Smith 7, Brooks 5, Mazzarino 3
Le Mans: Batista 15, Victor 11, El-Amin 8, C. Kahudi 8, Long 7, Sy 6, Issa 5, Koffi 4, H. Kahudi 2