CCC Polkowice pobijedile Novi Zagreb s 11 koševa razlike

Novi Zagreb je na gostovanju u Poljskoj doživio i četvrti euroligaški  poraz. Domaća ekipa CCC Polkowice pobijedila je 77:66 i tako znatno smanjila izglede ekipe trenera Vladimira Ivankovića da se plasira u drugi krug natjecanja.

CCC Polkowice – Novi Zagreb 77:66 (18:21, 15:14, 18:13, 26:18)

CCC Polkowice: Snell 21, Ogwumike 20, Palau 12, Musina 10, Berezhynska 9, Majevska 3, Mistygasz 2
Novi Zagreb
: Mazić 18, Willias 13, Mandir 11, Pavetić 9, Mitchell 6, Vrdoljak 5, Jurić 2, Čačić 2

Novi Zagreb je sredinom prve četvrtine izjednačio po prvi put u utakmici na 9:9 i nakon toga stalno bio u vodstvu. Odličnom igrom su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 21:18. I u drugoj četvrtini Lupice su pružile solidnu partiju, doduše košem razlike ju izgubile, ali su poluvrijeme dobili 35:33.

Posljednje dvije četvrtine nisu odigrale istim intenzitetom pa su domaće košarkašice predvođene odličnom Nnemkadi Ogwumike, koja je u utakmici s 20 koševa i 15 skokova ostvarila double-double, i Belindom Snell, preokrenule rezultat u svoju korist. Dobile su treću četvrtinu 18:13 i četvrtu 26:18 te privele utakmicu kraju s 11 poena viška. Tisuću gledatelja uživalo je u zanimljivoj i neizvjesnopj košarkaškoj predstavi u kojoj je Novi Zagreb bio najbliže pobjedi u euroligaškim utakmicama do sada odigranim, ali je ipak nije uspio i ostvariti.

Najefikasnije kod domaćih bile su australska olimpijska reprezentatvka Snell s 21 poenom, Amerikanka Ogwumike postigla je 20 koševa, španjolska internacionalka Palau 12 te Ruskinja Musina 10 koševa. Dvoznamenkaste su kod Novog Zagreba bile Mirna Mazić s 18, Latoya Williams s 13 i Sandra Mandir s 11 koševa.