Cedevita bolja od Igokee

U predzadnjem kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Igokeu sa 74:60 i tako i matematički osigurala drugo mjesto.

Cedevita – Igokea 74:60 (13:11; 36:20; 57:40)

Cedevita: Mazalin 3, Zubčić 12, Ramljak 2, Babić 2, Smith 12, Ray 9, Suton 9, Bilan 15, Nurkić 9, Baltić, Baždarić 1.
Igokea: Dozet 4, Jorović 16, Knežević 3, Gajović 8, Radukić, Nikolić 6, Gordić 8, Gipson 13, Klještan, Bakić, Mirković, Bunić 2.

Nakon sedam minuta igre gosti su vodili sa 6:11, no Zagrepčani su na to napravili veliku seriju 20:2 i na nešto više od tri minute do velikog odmora otišli su na 26:13.

Za zadnji napad u drugoj četvrtini domaćinima su ostale 8.2 sekunde. Jasmin Repeša pritom je pozvao timeout, nakon čega je Nolan Smith pretrčao cijeli teren i asistirao u desni kut za otvorenog Tomislava Zubčića, koji je sa zvukom sirene zabio tricu za 36:20. Toliko vodstvo Cedevite nakon 20 minuta igre ne čudi jer je Igokea u prvom poluvremenu iz igre šutirala 7/27, a puno promašaja gostiju bio je ujedno razlog što su Zagrepčani u prvoj polovici utakmice skupili osam skokova više (u napadu su obje momčadi imale po 5 skokova, a u obrani je Cedevita imala 15, dok je Igokea ostala na sedam).

U drugom poluvremenu nije se dogodilo ništa što bi u pitanje dovelo pobjedu Cedevite, a domaćini su i na kraju treće četvrtine zabili sa zvukom sirene (Smith položio za 57:40). Lovru Mazalina, s kojim je započeo utakmicu, Repeša je u igru opet uveo i na 6:07 min. do kraja, dok je Ivo Baltić priliku dobio u zadnje 2:58 min.

Uz šut za tricu 4/4 šuterski odličnu utakmicu odigrao je krilni centar Cedevite Tomislav Zubčić: Znali smo da je Igokea neugodna ekipa, no pripremali smo se za njih cijeli tjedan. Trener je tražio maksimalnu ozbiljnost. Ova utakmica bila je bez imperativa, no kroz nju i utakmicu s Partizanom pokušavamo se maksimalno pripremiti za Final four.

S 15 poena i devet skokova prvi strijelac domaćina bio je Miro Bilan. Smith je dodao 12 poena i šest asistencija, dok su goste predvodili Branko Jorović sa 16 koševa i četiri skoka i Sergerio Gipson s 13 poena i četiri asistencije.

Ne volim termin odrađeno, ali mislim da smo mi to fino napravili, istaknuo je trener Cedevite. Uvijek može biti bolje i bilo je propadanja, no obrana je bila solidna i osvojili smo dva boda i osigurali drugo mjesto. Iskoristio bih priliku da čestitam igračima, stručnom stožeru i rukovodstvu na zaista finom rezultatu. Ne samo zbog drugog mjesta u ABA ligi i mogućnosti da srušimo klupski rekord po ostvarenim pobjedama u tom natjecanju, nego i zato što smo podigli vrijednost igrača koji su tijekom sezone rasli iz utakmice u utakmicu. To je ono što bih apostrofirao kao jednako bitno kao sam rezultat.

Igokein trener Vlado Jovanović nije bio previše razočaran zbog poraza: Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobjedi, ali i na jako dobroj sezoni jer su ostvarili sve svoje ciljeve. Što se tiče same utakmice, mi već dva-tri kola ne igramo dobro i pribojavao sam se jer smo dolazili ekipi koja ima veoma dobar roster i igra kvalitetnu košarku s dosta trčanja i fizičkog kontakta u napadu i u obrani. Znao sam da ćemo, ukoliko nećemo biti koncetrirani, imati problema. U početku smo kontrolom napada uspjeli kontrolirati igru. No, kasnije smo izgubili nekoliko lopti. Nismo imali pravovremeni pas na njihovu obranu, a Cedevita vrlo dobro pokriva reket i pick and roll. Tu smo zgubili par izgubljenih lopti ušli u rezultatski deficit, a ono što već pokazujemo treće-četvrto kolo je da kod -10 polako odustajemo od ideja koje zacrtamo na treningu.