Cedevita bolja od Makedonaca

Košarkaši Cedevite došli su do svoje 13. pobjede u ABA ligi. U okviru 19. kola ugostili su MZT i pokazali su se kao “loš gost”. Nisu dopustili ništa Makedoncima, a ključnom se pokazala druga četvrtina u kojoj su serijom 14:0 preokrenuli zaostatak i značajnije se odvojili. Gosti se od toga nisu oporavili i bodovi su ostali u Zagrebu.

Cedevita – MZT 81:70 (21:23; 27:15; 13:13; 20:19)

Gosti su imali sjajno otvaranje. Sjajni Dixon je ubacio čak 12 poena u prvoj dionici i donio Makedoncima plus šest, no nisu dugo gosti zadržali prednost. Imali su 29:25 i tada je krenula Cedevitina serija kojom su došli do dvoznamenkaste prednosti koju su sačuvali i do velikog odmora.

Drugo poluvrijeme krenulo je malo usporeno. Prve tri minute igre nitko nije mogao postići koš, a četvrtina je i završila s malo koševa (13:13). Uspjeli su se gosti približiti na 64:59, no Pilepić je pogodio tricu kad je trebalo i donio Cedeviti mir. Nakon toga pokrenuli su se domaćini i ubrzo pobjegli na plus 17 i riješili pitanje pobjednika u potpunosti. Gosti su na kraju uspjeli malo ublažiti poraz i završilo je s plus 11 za momčad Jasmina Repeše. Pilepić s 18 i Bilan s 14 poena predvodili su Cedevitu do nove pobjede dok je na drugoj strani Dixon ostao na 26 poena i bez velike pomoći od strane svojih suigrača.