Cedevita bolja od Metalca

Košarkaši Cedevite upisali su svoju drugu pobjedu. Slavili su protiv Metalca iz Valjeva s rezultatom 79:66 u okviru četvrtog kola ABA lige. Iako i dalje bez ozlijeđenog Roka Ukića, večeras su bez većih problema uspjeli svladati srpskog debitanta.

Cedevita – Metalac 79:66 (17:17; 42:36; 59:54)

Bilan 16, A. Delaš 11; Jevtović 21

Vitamini su sjajno startali. Bilan i Pilepić su “načeli” goste uz nekoliko asistencija Gordića pa je nakon svega pet minuta igre semafor pokazivao 10:0 za Cedevitu. Gosti su se nakon minute odmora malo pribrali i ipak su uspjeli izjednačiti na kraju prve dionice.

Domaćini su se ponovno značajnije odvojili pred kraj druge četvrtine kada Pilepić i Zubčić vežu dvije trice pa prednost opet raste do plus 10 (40:30). Ipak ni to nije bilo dugog vijeka pa se na poluvrijeme otišlo sa, za goste prihvatljivijih, plus šest Cedevite.

Ni u trećoj četvrtini Vitamini nikako ne uspijevaju prelomiti utakmicu, ali ipak početkom četvrte stvari sjedaju na svoje mjesto i ponovno dolaze na dvoznamenkastu prednost. Bilan i Gordić su pogađali kada je zatrebalo i pobjeda više nije dolazila u pitanje.

Najbolji u redovima domaćini bili su Bilan sa 16 ubačaja i 11 skokova, Ante Delaš s 11 ubačaja, Pilepić s 10 ubačaja, a također je odlično odigrao i Gordić s devet poena i sedam asistencija. Kod gostiju se pak istaknuo Jevtović s 21 poenom.

Cedevita - Metalac

Bila je to utakmica kakvu smo i očekivali. Bez obzira što je protivnik izgubio prve tri utakmice, mislim da stoje odlično na parketu. Igraju dobro, kontrolirano i agresivno i ja bih im čestitao na dobroj igri. S naše strane, mi smo dali dosta energije. Međutim, moramo bolje igrati. Istina da nam nedostaje igrača koji su tu bitni, no to sve skupa mora izgledati puno bolje. U nekim stvarima koje nazivamo obaveznim dijelom smo bili dobri – rekao je trener Jasmin Repeša nakon utakmice.  Izdvojio je i manjkavosti:

Imali smo 19 skokova u napadu, no s druge strane imali smo problema s gubljenjem koncentracije, kad je došlo do zamora imali imali smo problem s promašivanjem slobodnih bacanja, zicera, bilo je propusta u obrani, dozvoljavali smo im da jedan na jedan dođu do koša… Utakmica, međutim, nije bila rezultatski toliko neizvjesna i bila je iskontrolirana maksimalno. Ako je netko mislio da ćemo dobiti s 30 razlike, to je druga stvar. Mislim da odnos kvalitete nije takav.