Zagreb u posljednjoj četvrtini slomio Split

Iako je na kraju bilo 21 koš viška za Mrave, Splićani su u igri za pobjedu bili sve do posljednje četvrtine u kojoj su bili na jednoznamenkastom minusu.

Zagreb – Split 90:69 (26:21, 43:39, 61:54)

Zagreb: Blajić 5, Perić, Božić 7, Milekić 2, Mileković, Vuković 5, Radić 26, Batur 18, Marčinković 14, Šarlija 4, Radoš 3, Vučić 6
Split: Mimica 26, Mustapić 4, Markulin 7, Filipović 6, Đugum 10, Madunić 3, Kedžo 7, I. Jukić, Matić 6, Tešija, Dominović, J. Jukić.

Početkom posljednjeg dijela utakmice igrači Jakše Vulića zaostajali su samo sedam poena razlike, a na dvoznamenkastu prednost Zagrepčani su došli tek u 33. minuti. Nisu se dali Splićani i u 37. minuti mladi Goran Filipović smanjuje na -11, a u sljedećih dvije minute domaćin serijom 11-0 osigurava visoku pobjedu.

Ivan Mimica je postigao prvi koš i to je bilo jedino vodstvo Splićana na današnjom utakmici. Imali su gosti par izjednačenja u provom poluvremenu koje je prošlo u ravnopravnoj borbi. Minus četiri s poluvremena Mateo Kedžo je tricom smanjio na minimalnu razliku u prvom napadu drugog dijela- Žuti su u utakmici bili ponajviše raspoloženom Mimici. Ipak, na krilima Ivice Radića na kraju zaslužena pobjeda Zagreba.

Bila je ovo izvrsna utakmica na jako visokoj razini koju se isplatilo pogledati. Split je u prvom dijelu kažnjavao sve naše pogreške, ali uspjeli smo zadržati koncentraciju do kraja i doći na kraju do uvjerljive pobjede – rekao je trener pobjedničke momčadi Danijel Jusup. Na drugoj strani Jakša Vulić je zadovoljan s utakmicom.

Zagrebova kontrola napadačkog skoka i naša loša pas igra u napadu, iz koje su domaći došli do lakih poena, dva su ključna razloga našeg poraza. Naši igrači nisu imali odgovor za Ivicu Radića koji je odigrao odličnu utakmicu.

Kod Zagreba Radić je upisao 26 poena i osam skokova, Ivan Batur je dodao 18, a Pavle Marčinković uz 14 koševa broji i šest asistencija. Poražene je predvodio Mimica s 26 ubačaja.

Zagreb u četvrtom kolu gostuje u Osijeku kod Vrijednosnica, a Splićani putuju na jadranski derbi u Kaštel Sućurac.