Cedevita bolja od Partizana

Košarkaši Cedevite zaključili su regularni dio ABA lige pobjedom na domaćem terenu protiv Partizana. Vitamini su u završnici uspjeli slomiti otpor Beograđana i na kraju slaviti rezultatom 85:75. Markota i Ukić su predvodili Cedevitu do nove pobjede.

ABA liga, 22. kolo, 10. ožujka

Cedevita – Partizan 85:75 (20:21, 18:18, 25:19, 22:17)

(Markota 15, Ukić 14, Musa 14 / Vaughn 20, Aranitović 10)

Cedevita bolja na početku. To se vidjelo ubrzo na semaforu koji je pokazivao do sedam poena prednosti Vitamina koje do kraja prve dionice uspijevaju prosuti. Gosti na krilima Aranitovića rade preokret pa sredinom druge četvrtine vode s 11 poena prednosti.

Vitamini se do poluvremena vraćaju u igru. Partizan početkom drugog dijela vodi sa šest poena prednosti i tada Vitamini rade još jedan preokret te dolaze do sedam poena razlike tijekom treće četvrtine. U nastavku Cedevita kontrolira susret te uspješno otklanjaju sve prijetnje košarkaša Partizana. U završini Markota, Ukić i Stipanović vežu važne poene i stavljaju točku na i.