Cedevita i dalje u igri za doigravanje

U 20. kolu ABA lige Cedevita je upisala iznimno važnu pobjedu na teškom gostovanju protiv vodeće Igokee. Slavili su Vitamini s 56:64.

Vrlo izjednačeno se ušlo u susret. Nakon uvodnih šest minuta igre nijedna se momčad ne uspijeva ozbiljnije odvojiti. Najveće vodstvo ima Cedevita u devetoj minuti susreta, zahvaljujući mini seriji Marka Tomasa (12:18). Gosti su do kraja četvrtine uspjeli zadržati bodovnu prednost (14:20).

Nastavljaju gosti gdje su stali, te ekspresno nakon svega dvije minute igre u drugom periodu odlaze na plus devet poena prednosti (16:25). Gosti su potom dobro nastavili i uspjeli su s dvoznamenkastom prednošću otići na odmor (25:35).

U nastavku Cedevita i dalje uspješno održava vodstvo. Domaćini su se u 26. minuti uspjeli približiti na minus šest poena zaostatka, ali momčad Ace Petrovića se brzo vratila na dvoznamenkastu prednost s kojom je zaključila i treću četvrtinu (39:52).

Posljednja dionica se otvorila izjednačeno prvi par napada, da bi gosti napravili veliku seriju za vodstvo od čak 20 poena razlike (39:59). Igokea je uspjela malo ublažiti rezultat i priprijetiti Cedeviti u posljednjim minutama susreta (56:64), ali za potpuni preokret snage nije bilo.

U Cedevitinoj pobjedi 56:64 najefikasniji su bili Marko Tomas sa 16 poena i Bracey Wright s 11 ubačaja. Kod Igokee su se istaknuli Branko Jorović s 16 koševa i Miloš Komatina sa 15.