Cedevita izborila polufinale

Košarkaši Cedevite plasirali su se u polufinale HT Premijer lige nakon slavlja s 2-0 u seriji protiv Vrijednosnica Osijek. Današnju drugu utakmicu koja se igrala u Osijeku Vitamini su dobili rezultatom 89:62.

HT Premijer liga, 2. utakmica doigravanja, 5. svibnja

Vrijednosnice Osijek – Cedevita 62:89 (19:24, 17:25, 9:25, 17:15)

(Došen 12 / Musa 15, Stipanović 13)

Cedevita slavila s 2-0 u seriji

Domaćini su na početku utakmice pružili relativno dobar otpor aktualnim prvacima Hrvatske te im nisu dopustili da se odvoje na značajniju prednost. Cedevita se iz rezultatskog egala po prvi put odvojila serijom 8-0 u drugoj četvrtini te dovela utakmicu pod svoju kontrolu. Na poluvrijeme su gosti otišli s prednošću 49:36. U trećoj četvrtini Cedevita je ubacila u veću brzinu te s 25:9 u toj dionici prelomila utakmicu i osigurala prolazak u polufinale.

Zagrebačka momčad će za svog protivnika u polufinalnoj seriji dobiti pobjednika susreta između Splita i Šibenika te će imati prednost domaćeg parketa u polufinalnoj seriji.