Zadar slomio Zabok u nastavku te izborio polufinale

Drugi susret četvrtfinalne serije između Zaboka i Zadra ponudio nam je zanimljivu utakmicu u sjajnoj atmosferi.

Četvrtfinale, 2. Utakmica

Zabok-Zadar 69:87 (24:14, 18:26, 12:29, 15:18)

Kapusta 20 (6sk, 4as), Črnjević 10, Jambrović 9 ; Brzoja 22, Ivanov 18, Gray 17, Krajina 15 (11sk)

Počelo je nestvarno. Domćini su apsolutno zaustavili indisponirane goste te otvaraju utakmicu s 18:3. Do kraja četvrtine Zadrani se bude te smanjuju na minus deset. U drugoj dionici Zabok i dalje igra vrlo dobro te održava prednost, a šut je izvrsno služio jedne i druge. Pred samo poluvrijeme domaćini posustaju te Zadrani preko kontri dolaze do laganih poena. Na predah se otišlo gotovo u egalu s tek dva poena prednosti za domaću momčad.

Prvi puta do prednosti Zadar stiže koševima Ive Ivanova, a vrlo brzo momci Aramisa Naglića odlaze na plus sedam. Tu je uslijedio slobodan pad Zaboka te do kraja treće dionice padaju na -15 (54:69). U posljednjih deset minuta pokazali su domaćini živost na trenutke, no Zadrani su rutinski zatvorili utakmicu te zasluženo otišli u polufinale.