Cedevita izgubila nakon produžetka

Momčad zagrebačke Cedevite je, u sklopu trećeg kola, otputovala u Njemačku na susret s Oldenburgom. Vitamini su bili oslabljeni za ne igranje Marka Tomasa, Jusufa Nurkića i Gorana Sutona, ali zato je prve ozbiljnije minute u seniorskoj košarci ubilježio Lovro Mazalin.

Oldenburg – Cedevita 92:90 (14:19, 39:38, 55:63, 79:79)

Oldenburg: Kramer 9, Bahienese De Mello, Joyce 6, Wysocki 14, Smeulders 14, Smit, Lockhart, Jenkins 19, Paulding 18, Aleksandrov 4, Crosariol 8.

Cedevita: Mazalin 2, Zubcic 22, Ramljak 6, Mustapić, Babić 9, Delaš 8, Smith 22, Bilan 15, Baltić 2, Baždarić 4.

Cedevita je bolje otvorila utakmici i preko Lovre Mazalina te Mire Bilana povela s 8:0. Mazalin je zbog ozlijede Marka Tomasa ušao u početnu petorku. Umjesto mladog bosanskog reprezentativca priliku je dobio Ivo Baltić. Nažalost po Zagrepčane u sljedeće dvije minute domaćini vraćaju rezultat u egal.

Niti jedna ekipa nije postigla poene više od dvije minute, a post prekida Julius Jenkins s linije za slobodna bacanja. Domaći su nakon toga poveli s 9:8 što im je bilo i prvo vodstvo na susretu. Dobili su gosti s Tomislavom Zubčićem i Ivanom Ramljakom agresivnost i odigrali dobru završnicu prve četvrtine. Na prvi odmor otišlo se s 19:14 za Cedevitu.

Odmah po ulasku u drugu dionicu igre Oldenburg je stigao prednost gostujuće momčad. Ostatak četvrtine se igrao koš za koš, a rezultat na velikom odmoru bio je 39:38 ovaj put za njemački sastav.

Zubčić i Nolan su bili najbolji igrači zagrebačke momčadi, a upravo nakon trice Amerikanca Cedevita ponovo prelazi u vodstvo. Repešina momčad na krilima Bilana i Zubčića kreira seriju 10:0 nakon koje vodi s devet koševa razlike. Domaćini su prvi koš postigli tek nakon pet minuta igre.

Odličnom dionicom s vanjskih pozicija Cedevita je održavala i povećavala prednost. U završnih deset minuta ušlo se s prednošću gostujuće momčadi osam poena.

Nažalost po Cedevitu domaćini su odličnim ulaskom u posljednjoj četvrtini već nakon tri minute anulirali minus. Ipak gosti dolaze do daha i ponovo kontroliraju susret. Već spomenuti Zubčić i Nolan nosili su momčad Jasmina Repeše, a tri minute prije kraja na semaforu je svijetlilo 75:70 u korist našeg sastava. Vitamini nisu uspjeli do kraja sačuvati prednost, ali je nisu niti izgubili. Nakon četrdeset minuta igre bilo je izjednačeno, 79:79.

Posljednjih pet minuta igralo se koš za koš, niti jedna ekipa nije stigla do značajnije prednosti. Ipak minutu prije kraja produžetka to je uspjelo našem sastavu, Cedevita je pobjegla na tri koša razlike, a rezultat je iznosio 90:87. Oldenburg se ipak uspio vratii u utakmicu, nisu dopustili niti jedan koš našim predstavnicima u toj posljednjoj minuti i nakon četiri uzastopna ponovno su poveli, a pobjedu su potvrdili s još jednim poenom s linije za slobodna bacanja.

Sljedeće kolo Eurocupa Cedevita igra u Zagrebu, a protivnik će joj biti Dinamo Sassari iz Italije. Prije tog susreta Zagrepčani će pokušati vratiti pozitivan ritam u regionalnoj ligi protiv Širokog.