Cedevita Junior pobjedom u majstorici izborila Premijer ligu

Cedevita Junior je u trećoj, odlučujućoj utakmici za naslov pobjednika Prve hrvatske lige i ulazak u HT Premijer ligu protiv Dinama Zagreb slavila rezultatom 82:78 (25:19, 10:25, 26:16, 21:18). Majstoricu su bolje otvorili domaći igrači uz vodstvo nakon prve četvrtine. No, Dinamo je tada odigrao sjajno, dobio drugu četvrtinu s 15 koševa razlike i vodio na poluvremenu. No, u nastavku, najiskusniji Ušić i Krstanović, kojima se pridružio i Smajlagić držali su Cedevitu Junior u egalu da bi sjajni Karlo Vragović u završnoj simultanki bio koncentriran te je donio pobjedu u Dom košarke Cedevita.

Kod Cedevite Junior kapetan David Ušić ubacio je 17 koševa uz 8 skokova, 2asistencije te po blokadu i ukradenu loptu. Stipe Krstanović je upisao 18 koševa uz 7 skokova, asistenciju, 3 krađe i blokadu. Sven Smajlagić je stao na 15 koševa, 3 skoka, 2 asista i 3 krađe, Karlo Vragović na 16 koševa, po 2 skoka i asistencije. Kod Dinama najbolji Garafolić s 21 košem, 8 skokova, asistencijom te 2 krađe.

STATISTIKA

Marko Trninić, trener Cedevite Junior:“Mislim da je utakmica vrijedna HT Premijer lige, da su obje momčadi odigrale odlično. Bilo je jako tijesno, mislim da smo uspjeli obranom okrenuti rezultat u drugom poluvremenu, to je bio ključ, smanjili smo rotaciju, pronašli igrače koji su karakterom iznjeli utakmicu. Ovako je još slađe, dobiti ovo kući a ne u dvije utakmice, znam da su svi koji nas vole stradali, da su im se živci malo stanjili, ali mislim da je naša ukupna pobjeda zaslužena pogotovo ako se gledaju sve tri utakmice. Čestitam igračima na naslovu pobjednika, mislim da je zasluženo, ako se pogleda cijela sezona mislim da smo bili najbolja momčad Prve hrvatske lige. Zahvala i stručnom stožeru, Luki Pešutu i Zdravku Vučkoviću na pomoći u radu i mislim da možemo biti uspješni i naredne sezone u HT Premijer ligi.”

Milan Ličina, trener Dinama Zagreb:“Stvarno vrhunska utakmica, prava, borbena, fight na stvarno visokoj razini, jako mi je žao, čestitam Cedeviti Junior u svakom slučaju. Nama predstoji ono najgore, probati se psihički oporaviti od ovoga i odigrati dvije još teže utakmice. Čestitam Cedeviti Junior na ulasku u HT Premijer ligu.”