Cedevita lagano s Cibonom

15. kolo ABA lige donijelo nam je derbi između Cedevite i Cibone koji je odigran u Domu sportova. Vitamini su na kraju upisali laganu pobjedu odličnom drugom četvrtinom gdje su utrpali čak 28 poena i napravili osjetniju prednost. Odlična obrana Cedevita bila je ključ uspjeha. U drugom poluvremenu Vitamini su potpuno kontrolirali utakmicu, a momčadska širina ekipe Jure Zdovca na kraju je presudila. Završilo je rezultatom 91:68

ABA liga, 15. kolo, 6. siječnja

Cedevita – Cibona 91:68 (22:22, 28:13, 23:21, 18:12)

(Ukić 15, Murphy 14, Nichols 14 – Žorić 15, Novačić 15)

Početak utakmice i prva četvrtina nagovjestila nam je još jedan derbi na jednu loptu, ali očito su Vitamini imali drugačiji plan. Nakon što su izašli na parket na početku druge četvrtine Cedevita je ušla u tri brzine više. Igrali su brzo i precizno. Vjerojatno su odigrali najbolju obrambenu utakmicu ove sezone što je sigurno razveselilo Jure Zdovca. Treba isto tako reći da su u prvom planu bili igrači koji inače manje igraju. Slavica je odigrao veliku utakmicu, pogotovo što se tiče obrane. Uz njega, veliku rolu je imao i Markota koji sve bolje i bolje igra. Pokušala je Cibona zaustaviti nalet domaćina, ali jednostavno nisu imali odgovor na obranu Vitamina i treba se reći da i ono malo prilika što su dobili nisu realizirali. Stvar je krenula na gore za Vukove kada je Murphy počeo igrati te je u tom trenutku terorizirao obranu gostiju. Na kraju je na odmor Cedevita otišla s velikih plus 15.

Drugi dio pružio nam je istu priču. Cibona nije ništa mogla napraviti te su veći dio treće četvrtine mahali rukama i svađa li se sa sucima. Cedevita je za razliku od svojeg rivala nastavila igrati visokim ritmom. Roko Leni Ukić je proigrao te je osim poena skupio i dosta asistencija. U zadnjem dijelu utakmice Nazor i Zdovc odlučili su dati priliku mladim igračima jer je susret bio već odlučen. Uspijela je Cedevita malo oprati gorak okus koji su doživjeli protiv Trenta visokom pobjedom protiv gradskog rivala koji im je ove sezone zadavao dosta glavobolje.

Nakon ove utakmice Vitamini imaju 12 pobjeda i tri poraza, a Vukovi su ostali na šest pobjeda te imaju devet poraza.

U sljedećem kolu Cedevita igra derbi regionalne lige protiv Crvene zvezde, a Cibona dočekuje MZT