Subotnji NBA pregled, Šarić solidan u pobjedi

Sinoć nam je NBA liga ponudila raznovrstan program. Odigrano je 10 utakmica uz pregršt uzbudljivosti i dobrih poteza. Od naših igrača na parket su stupila trojica. Pa krenimo redom!

Philadelphia 76ers  114:78  Detroit Pistons

(J.Embiid 23p 9sk, J.Redick 21p 3as, D.Šarić 11p 6sk 3as; T. Harris 14p 3sk 3as, A. Drummond 10p 8sk 5as)

Pomalo iznenađujuće velika pobjeda 76ersa (19-19) nad Pistonsima (20-17) koji još uvijek ne mogu računati na svog prvog razigravača Reggieja Jacksona zbog ozljede gležnja. Phila se pokušava izboriti za playoff te su zasada na osmom mjestu,  jednu poziciju ispod Detroita. Utakmica je riješena već u prvom poluvremenu kada je razlika iznosila 30 razlike. Dario Šarić nastavlja s dobrim partijama nakon što je izabran za igrača mjeseca 76ersa. Tako je i sinoć kao starter zabio 11 poena uz solidan šut 4/10 (2/6 za 2, 2/4 za 3 i 1/1 slobodna bacanja) uz 6 skokova i 3 asistencije, valorizacija +24. Dodajmo još i to da je na parketu proveo 21 minutu što je manje od njegovog prosjeka.

San Antonio Spurs 103:89 Phoenix Suns

(K.Leonard 21k 3sk 3as, M.Ginobili 21k 3as; D.Booker 21k 5sk 4as, D.Bender 5k 3sk 4as)

Sinoć je nastupio i Dragan Bender. Njegovi Sunsi (15-26) su ostali kratkih rukava protiv iskusnih Spursa (27-13) koji ovakve utakmice u regularnoj sezoni jednostavno ne gube. Bender se uklopio u lošu sliku momčadi i za 23 zabio 5 poena uz šut 2/7 ( 1/2 za 2, 1/5 za 3) uz 3 skoka ali i 4 asistencije, valorizacija minus 1. Sunsi se i dalje kotrljaju po dnu zapadne konferencije i pokušavaju uloviti što bolju poziciju na draftu.

Los Angeles Lakers 94:108 Charlotte Hornets

(B.Ingram 22k 14sk 4as, J.Randle 15k 10sk, I.Zubac 2k 1sk; K. Walker 19k 7as, J.Lamb 17k 5sk)

Ivica Zubac sinoć je odigrao svega 3 minute u porazu njegovih Lakersa (11-27) od Hornetsa (15-23) i za to vrijeme zabio 2 poena, šut 1/2 te po jedan skok i asistenciju, valorizacija +5 . Naš centar dobio je minute tek pred kraj utakmice kad je sve već bilo riješeno i nije imao puno vremena za dokazivanje. Lakersi su i dalje na zadnjem mjestu zapadne konferencije.

Dallas Mavericks 124:127 Chicago Bulls

( W.Matthews 24k 4sk 3as, H.Barnes 23k 7sk 4as, D.Nowitzki 19k 3sk; K.Dunn 32k 9as, J.Holiday 23k 3sk, L. Markkannen 16k 9sk)

Najzanimljiviju utakmicu odigrale su momčadi koje love zadnji vlak za osmo mjesto koje vodi u playoff iako su im izgledi dosta umanjeni. Mavericksi (13-27) nisu uspjeli okruniti dobru treću četvrtinu i uzeti pobjedu već su im Bullsi (14-25) zabili čak 47 (!) poena u četvrtoj četvrtini i tako nastavili niz dobrih igara. Utakmica nije briljirala previše s obrambene strane ali smo imali što vidjeti u napadu gdje su obje ekipe koristile smallball postave s 4 ili 5 šutera na parketu, brzim tempom i gomilom trica. Isto tako mogli smo vidjeti i duel 2 rookie Markkannena i Dennisa Smitha Jr. (15k 7as)  koji visoko kotiraju u izboru rookieja godine i kroz par godina će biti nosioci svojih ekipa. Bullse je opet u utakmici držala klupa s 42 postignuta poena predvođena Mirotićem (11k 10sk) i Nwabom (13k). Bullsi iduću utakmicu igraju u gostima protiv Pacersa dok će Dallas doma dočekati Knickse.