Cedevita lagano sa Zabokom

U 1. kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je u Domu sportova bez većih problema svladala Zabok sa 104:75. S obzirom da je momčad Jasmina Repeše utakmice 5. i 6. kola već odigrala ranije, ovo je treća pobjeda Cedevite u spomenutom natjecanju, a najbolji je u redovima Zagrepčana večeras bio Roko Ukić, koji je uz šut za tricu 5/8 upisao 23 poena i osam asistencija.

Zagorci su se solidno držali prvih osam minuta. Poslije koša Roka Jurline na nešto više od dvije minute do kraja prve četvrtine bili su na samo dva poena zaostatka, no onda je Cedevita ukrala tri lopte za redom na Zabokoj polovici terena i otišla na 27:18.

Poslije 10 minuta igre bilo je 27:21 za domaćine. Drugu dionicu Cedevita je otvorila s 13-4 i nakon trice Frana Pilepića na 4:56 min. Do velikog odmora strateg gostiju Dragutin Črnjević kod rezultata 41:25 za Zagrepčane odlučio je pozvati timeout. Zabok je pokušao i sa zonskom obranom, a nakon 20 minuta Cedevita je uz 13 poena (tri trice) i šest asistencija Ukića vodila 53:34.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo nikakvu neizvjesnost, a treća je četvrtina završena sa 78:54.

Mislim da je ovo bilo na tragu utakmice s Alkarom. Imali smo solidan pristup i određeni periodi igre su bili solidni, no ono što bih htio vidjeti i osjetiti je glad tijekom svih 40 minuta, bez obzira s kim se igra. Normalno da je bilo stvari koje su morale biti bolje, no bilo je lijepih stvari u defanzivnom dijelu, trkačkom dijelu, a i ofenzivnom. Bilo je lijepih poteza i navijači su se večeras mogli zabaviti“, izjavio je trener Cedevite Jasmin Repeša, koji je minutažu dao svim igračima iz zapisnika (12), dok su izvan rostera opet bili Stanko Barać i Nemanja Gordić. “U sljedećoj utakmici njih dvojica definitivno će biti u ekipi. Danas ujutro imali su zadnji bazični trening. Odradili su dobro trčanje i to je trebalo jednome i drugome.”

Mislim da smo dobro i ozbiljno shvatili utakmicu“, dodao je Karlo Žganec, koji je u pobjedi Cedevite upisao 12 poena, osam skokova i četiri asistencije. “Osim na početku, kad smo ušli malo preopušteno, odigrali smo na ozbiljnom nivou. Riješili smo utakmicu bez problema i uspjeli smo uvježbavati neke stvari, što je najbitnije uoči Budućnosti. Mislim da je Zabok sigurno kvalitetniji od Alkara, a vjerojatno i od Kvarnera.”

Trener Zaboka Dragutin Črnjević nije imao razloga biti razočaran svojim igračima: “Prije svega čestitam domaćinu na pobjedi. Ja sam igračima u pripremi za današnju utakmicu rekao da bih jedino želio da pokušamo prikazati na koji način smo došli do osam pobjeda za redom i da Cedevita nije za nas kriterij po kojem bi trebali reći jesmo li danas igrali dobro ili da se pitamo zašto smo izgubili. Jednim dijelom smo to uspjeli prikazati samo onda kad je to Cedevita dozvolila. Danas je Ukić bio iznimno raspoložen u šutu, a nismo računali na baš tako visoki postotak njegovog šuta. Istina je i to da nam je u rotaciji nedostajao Bruno Žganec jer Kapusta tek treba vidjeti što može u ozbiljnijoj košarci, pogotovo sa svojim govorom tijela, s kojim ja nisam zadovoljan.”