Cedevita novim porazom ostala bez šansi za prolazak dalje

Cedevita je u Draženovom domu dočekala prvaka Europe, grčki Olympiacos. Zagrepčanima je samo pobjeda bila opcija. Pobjedom bi produžili nade u daljnji plasman u drugi krug Eurolige. Nažalost, Olympiacos je odigrao odličnu utakmicu i uvjerljivo slavio u današnjem susretu.

Utakmica je počela serijom promašaja s obiju strana. Bolje se snašla Cedevita i preko Wrighta otišla na 9:2. Gosti iz Grčke brzo su se vratili u igru preko Printezisa, a odmah u sljedećem napadu Spanoulis pogađa tricu i donosi Grcima prvo vodstvo. Rezultat je u tom trenutku bio 11:14. Razigrao se i Perperoglou koji odmah nakon ulaska u igru pogađa novu tricu. Do kraja četvrtine igralo se uglavnom koš za koš, a prvu dionicu igre zaključio je Wright polaganjem za konačnih 18:21.

Bivši igrač Partizana Acie Law započinje drugu četvrtinu na poziciji razigravača. Upravo je on postigao prve poene u drugom dijelu igre i odveo Olympiacos na plus 5, a nakon nove trice Perperogloua rezultat je 21:28 za goste. Perperoglou je bio i jedan od najefikasnijih igrača gostujuće momčadi s 12 poena. Cedevitu je u drugoj četvrtini na pristojnoj razlici držao uglavnom Bracy Wright. Aco Petrović je tada promijenio obranu i postavio zonu koja se pokazala kao pogodak. Igrači Olympiacosa ostajali su sami na šutevima, ali i nikako nisu pogađali. Priliku je dobio i mladi Nurkić koji je solidno iskoristio svoju minutažu. Dobro je odradio i obrambeni i napadački dio. Cedevita je bila koncentriranija u samoj završnici prvog poluvremena i došla na minimalan zaostatak, a krajnji rezultat bio je 37:40.

Otvorio je Olympiacos treću dionicu igre s 4-0 i otišao na plus 7, ali Cedevita uzvraća istom mjerom preko Predraga Šuputa i Vlade Ilijevskog. Iako je Cedevita bila dobra u fazi napada u obrani jednostavno nisu više mogli parirati razigranim gostima i umjesto da spuštaju razliku, prednost je rasla. Mantzaris tricom odvodi goste na plus 9, a u sljedećem napadu lako polaže Printezis. Nakon toga, Aco Petrović primoran je zvati time-out, a prvi puta u igru ulazi Goran Suton. Nastavila se dobra šuterska večer gostiju i odličnim zatvaranjem treće četvrtine igre Olympiacos stječe veliku prednost. Rezultat na kraju treće dionice igre bio je 48:64.

Utakmica je tu već bila gotova, ali Grci kao prava ekipa nisu ništa prepustili slučaju. Još su bolje zaigrali u obrani, a u napadu su nastavili zabijati i iskorištavati rupe u obrani zagrebačke momčadi. Očigledno je Cedeviti nedostajao Gelabale koji se tek pred kraj utakmice upisao na listu strijelaca. Pametnim, dugim napadima gosti niti u jednom trenutku nisu dopustili da njihova pobjeda dođe u pitanje. Tri minute prije kraja imao je Olympiacos najvećih do tada plus 19. Utakmica je završena rezultatom 62:84.

Nakon ovog poraza Cedevita nema više nikakve šanse za prolaz u drugi dio natjecanja, a ostaje joj još jedna utakmice u ovogodišnjem izdanju Eurolige u Španjolskoj protiv Caje Laboral. Olympiacosu preostaje još utakmica na domaćem terenu protiv talijanskog Milana.