Euroliga: Unicaja uvjerljiva u Berlinu

Jučer su u skupini B Eurolige odigrane dvije utakmice, a u obje su pobjedu odnijeli gosti. Maccabi je bio uvjerljiv na gostovanju u Poljskoj, dok je Unicaja slavila u Berlinu.

Asseco Prokom – Maccabi Tel Aviv 73:89

Iako su već osigurali prolazak u Top 16, košarkaši Maccabija ozbiljno su shvatili i posljednje gostovanje u prvome krugu, kod slabašne momčadi Prokoma.

Ipak, prvo poluvrijeme nije prošlo u njihovim očekivanjima, pa su domaćini predvođeni Ryanom Richardsom koji je u tom razdoblju ubacio 10 koševa na veliki odmor otišli s prednošću 42:35.

Iako su poboljšali svoju napadačku igru, uz vrlo dobre role Hickmana i Ohayona, gosti iz Svete Zemlje nisu u trećoj četvrtini uspjeli stići prednost Prokoma, pa se u posljednjih deset minuta ušlo s 65:60.

U posljednju dionicu ušlo se serijom Maccabija od 11:0, koju kratko prekida Alex Acker, da bi konačnih 19:2 postavio Shawn James, a seriju tricom prekinuo Jared Blassingame četiri minute prije kraja utakmice. Do kraja utakmice gosti su ubacili još deset poena, a domaćini samo tri, za konačnih 73:89.

Maccabi je do pobjede predvodio sjajni Ricky Hickman s 20 poena, Ohayon je dodao 14, a Logan 12. Kod domaćina su najbolje role odigrali Rašid Mahalbašić s 14 koševa i šest uhvaćenih lopti, te Blassingame s 13 ubačaja i sedam dodavanja.

ALBA Berlin – Unicaja Malaga 63:74

U utakmici bez nekog posebnog značaja za obje ekipe, momčad našeg trenera Jasmina Repeše slavila je na neugodnom gostovanju u Berlinu. Iako je početak utakmice bio traumatičan (11:1, prvi koš iz igre nakon četiri minute), košarkaši iz Malage ubrzo su se pribrali i počeli stizati vodstvo domaćina. Već do konca prve četvrtine smanjili su na 18:14, a na poluvremenu već i vodili 36:35, a devet poena Unicaje u posljednjih pet minuta prvog poluvremena ubacio je James Gist.

U nastavku susreta ALBA ipak nije mogla pratiti ritam objektivno kvalitetnijeg sastava Unicaje, a kad su proigrali i najbolji igrači gostiju Marcus Williams i Luka Žorić više im nije bilo povratka.

U posljednjoj četvrtini Unicaja je zadržala prednost, ne dopustivši domaćim košarkašima da smanje zaostatak na manje od četiri poena, te po završetku susreta zasluženo slavili sa 63:74.

Williams sa 16 i Žorić s 11 poena bili su najučinkovitiji u redovima Unicaje. Žorić je svome učinku pridodao pet skokova i asistenciju, dok je Kruno Simon susret završio sa osam koševa, jednim skokom i tri asista. Najbolji igrač u redovima Berlinčana bio je Yassin Idbihi s double-double učinkom od 11 koševa i 12 skokova.