Cedevita odličnom igrom do pobjede protiv Bostica

Košarkaši Cedevite su u trećem kolu EuroCupa ostvarili drugu pobjedu te se tako trenutno nalaze na drugom mjestu skupine B. Zagrepčani su u gostima u Poljskoj pobijedili domaćina, Arka Gdyniju, rezultatom 78:61.

EuroCup, 3. kolo, 17. listopada

Arka Gdynia – Cedevita 61:78 (19:14, 14:21, 16:20, 12:23)

(Bostic 17, Florence 21- Cobbs 13, Benite 12, Bell 12, Ramljak 7(11sk))

Prvu četvrtinu su domaći odigrali bolje te su imali prednost od pet poena razlike. U drugoj četvrtini slijedi potpuni povratak Vitamina, koji na kraju poluvremena imaju dva poena viška.

U nastavku je uslijedila prilično izjednačena igra, Cedevita je tek na dvije minute do kraja četvrtine zaigrala dosta agresivnije i dinamičnije, te odlazi na do tada najvećih šest poena razlike, a tom razlikom je treći period i završio (49:55). Posebno treba naglasiti kako su Vitamini podigli nivo agresivnosti u obrani u drugom poluvremenu.

U četvrtoj četvrtini raspad sistema domaćina, nakon nešto više od tri minute igre, Cedevita ima 12 poena viška, ponajprije zahvaljujući Beniteovoj šuterskoj seriji, (52:64), a na dvije minute do kraja utakmice i velikih 17 poena razlike. Školski je Cobbs razigrao suigrače te je hrvatski prvak maksimalno iskoristio “napucavanje” s linije 6,75 od strane protivničkih igrača i mirno priveo utakmicu kraju.

U redovima Cedevite najbolji je bio Justin Cobbs, zabio je 13 poena uz pet skokova, Vitor Benite je postigao 12, a Ivan Ramljak je zabio 7 poena uz 11 skokova. U redovima domaćina najefikasniji je bio bivši igrač Zadra Joshua Bostic s učinkom od 17 poena i 4 skoka.

U idućem kolu Cedevita dočekuje vodeći Lokomotiv Kuban Krasnodar.