Splićani preko Sutjeske do vrha

Košarkaši Splita su nakon četvrtog kola ostali neporaženi u ABA 2 ligi. Momčad Vladimira Anzulovića je na gostovanju u Nikšiću svladala Sutjesku rezultatom 83:90 i tako ponovno zasjela na vodeće mjesto prvenstva. Žuti su bili bolja momčad od samoga početka, a imali su i plus 14 tijekom treće dionice. Domaćini su opasno zaprijetili i izjednačili tri minute prije kraja, ali Jamel Morris i Mateo Kedžo rješavaju utakmicu.

Druga ABA liga, 4. kolo, 17. listopada

Sutjeska – Split 83:90 (18:25, 23:24, 21:24, 21:17)

(Pavlićević 28, Spasojević 21- Kedžo 16, Morris 14(6as), Kovačević 12)

Prvo značajnije odvajanje imali su Žuti krajem prve dionice (15:23), da bi se domaćini nakratko približili na samo pola koša zaostatka (34:35) u uvodnim minutama druge četvrtine. Međutim, gosti se ubrzo konsolidiraju i do poluvremena vode s osam razlike. Vrlo razigrani su bili Splićani u trećoj dionici kada ponajprije momčadskom igrom bježe i na 14 poena prednosti (50:64). O momčadskoj igri dovoljno govori podatak da su čak sedmorica igrača ostvarila dvoznamenkasti broj poena.

Velikom serijom koševa od strane Spasojevića domaćini opasno prijete te čak tri minute prije kraja dolaze do izjednačenja (81:81). Anzulovićeva minuta odmora razbudila je Splićane koji do kraja utakmice dozvoljavaju domaćinima samo dva poena. Mateo Kedžo i Jamel Morris su na znanje u posljednje dvije minute riješili pitanje pobjednika.