Cedevita okrenula nemoguće i slavila protiv Sassarija

U četvrtom kolu EuroCupa Cedevita je ugostila Dinamo Sassari. Na koncu su domaći okrenuli 20 razlike i u nevjerojatnoj zadnjoj četvrtini pregazili protivnika i slavili.

Cedevita – Dinamo Sassari 94:83 (22:32; 48:55; 62:79)

Cedevita: Mazalin, Zubčić 4, Ramljak 15, Mustapić, Babić 11, Delaš 13, Smith 20, Suton 17 (10 sk, 5 as), Bilan 10, Nurkić 4, Baltić.
Sassari: M. Green, Fernandez, C. Green 20, Reinholt, Devecchi, T. Diener 5, Johnson 8, Sacchetti 12, D. Drake 14, Vanuzzo 3, Tessitori, Thomas 21.

Obje momčadi u prvom dijelu bile su napadački izuzetno raspoložene. Tome je kumovala loša obrana bez pretjerane agresivnosti. Olako se primala lopta i često kasnilo u rotaciji. U takvom odnosu snaga, Cedevita je priključak držala prvih osam minuta kada po prvi puta zagrebačkoj momčadi neshvatljivo pada koncentracija. U zadnje dvije minute prve četvrtine Sassari radi seriju 11:0 te nakon isteka 10. minute vodi 32:22.

Repešina momčad na krilima Gorana Sutona ubrzo je sustigla goste no ponovno im pada koncentracija i Talijani opet odlaze na plus sedam. Domaći su se još jednom približili, ali tada u 30 sekundi Nolan Smith olako gubi dvije lopte, a Sassari sa šest laganih ubačaja iz kontre i polukontre bježi na devet razlike. Jasmin Repeša bio je primoran na minutu odmora te ubrzo mijenja nervoznog Smitha. Ipak, do promjene rezultata nije došlo, a gosti na veliki odmor odlaze s prednošću 55:48.

Košem Tomislava Zubčića otvorila je Cedevita treću dionicu. Nakon toga Sassari konstantno diže prednost, a u 28. minute odlaze na maksimalnih plus 20. Talijanima je preostalo da mirno privedu utakmicu kraju, no momčad iz Doma sportova nije se predala. Probudio se Smith, Repeša je na rukometni način rotirao igrače, a nakon sedam minuta igre u posljednjoj dionici rade nevjerojatnu seriju 18:0 i prelaze u vodstvo. Potom su ubacili još pet poena za produljenje niza dok gosti minutu prije kraja nisu prvi put poentirali u četvrtoj četvrtini.

U posljednjoj minuti Smith i Ivan Ramljak su još dodatno podigli prednost i na koncu je Repešina momčad slavila s uvjerljivih 94:83. Zadnjih deset minuta rezultat je iznosio nevjerojatnih 32:4. Cedevita se ovom pobjedom napunila samopouzdanjem i pokazala karakter te spremnost da prođe u drugi krug natjecanja. U sljedećem kolu putuju u Francusku kod Chalona.