Cedevita Olimpija bolja od Partizana, Budućnost razbila Krku

Osim već opisane pobjede Koper Primorske, pobjede su u subotnjim ogledima ABA lige upisali Cedevita Olimpija i Budućnost. Momčad Slavena Rimca serijom u zadnjoj dionici slomila je otpor Partizana, dok je Budućnost upisala uvjerljivu pobjedu nad Krkom.

Cedeviti je za pobjedu bio dovoljan blitzkrieg sredinom četvrte četvrtine kada na krilima Zirbesa i Simonovića stvaraju razliku što se na kraju pokazalo ključnim. Simonović i Miller-McIntyre su ubacili po 15 poena. Andrija Stipanović postigao je 14, a Maik Zirbes poen manje u pobjedi slovenske momčadi. Filip Krušlin je na parketu proveo 14 minuta te se nije upisao u strijelce.

Corey Walden je jedini bio koliko-toliko raspoložen kod Partizana s 11 postignutih poena.

Cedevita Olimpija – Partizan 85:69

Jednosmjerna utakmica u Podgorici bila je očekivana s obzirom na omjer snaga protivnika. Budućnost je s 20 razlike ispratila Krku. Slovenci su bili u igri prvih 15-ak minuta kada slijedi 14:0 serija domaćina za 41:25 na poluvremenu. Razlika je nastavila rasti i u drugom dijelu pa pobjeda Budućnosti više nije dolazila u pitanje.

Hassan Martin bio je ključni čovjek utakmice s 10 poena i osam skokova uz najvišu valorizaciju i nekoliko najatraktivnijih poteza na utakmici. Čak 25 izgubljenih lopti imali su košarkaši Krke i to je dovoljan rezime njihovog poraza.