Hermes iznenadio Zabok, novi double-double Bašića

Dva susreta HT Premijer lige odigrana su u subotnjim terminima. Hermes Analitica je nakon napete završnice upisao domaću pobjedu protiv Zaboka (80:78), a VROS je slavio na gostovanju kod Dubrave (87:96). Hermes je tako došao do prve pobjede u prvenstvu nakon dramatične završnice. S druge strane su gosti promašili tricu za pobjedu, ali pobjeda odlazi na stranu Zagrepčana koji su uspjeli nadoknaditi šest poena minus koliko su imali na samo dvije minute prije kraja utakmice.

Ivan Svoboda predvodio je Analitičare s 21 poenom, a još jedno all-around partiju odigrao je Julijan Rajić – 16 poena, osam skokova i tri asistencije. Luka Tomas bio je prvo ime kod Zaboka sa 17 poena i osam asistencija. Domagoj Samac ubacio je 14 uz devet skokova.

Hermes Analitica – Zabok 80:78

Košarkaši Dubrave mogu žaliti za porazom protiv Vrijednosnica. Osječani se nisu najbolje snašli u gostima i Dubrava je imala inicijativu tijekom većine susreta. Imali su domaći košarkaši i osam poena prednosti sredinom zadnje dionice, ali seriju 17:3 kreirali su Lovre Bašić i Antonio Jordano pa su Brokeri poveli s 82:88 dvije i pol minute prije kraja.

Dubrava se pokušala vratiti, ali Lovre Bašić je bio neumoljiv s linije slobodnih bacanja i Osječani su na kraju uzeli dva boda. Christopher Hortman je kod poraženih bio najraspoloženiji s 21 poenom i 13 skokova. Na drugoj strani je najefikasniji bio Jordano s 24 poena (čak šest trica). Andrija Ćorić je ubacio 19 uz čak devet asistencija i pet skokova. Lovro Buljević postigao je 18 poena uz devet skokova, a Lovre Bašić je uz 17 poena ostvario čak 14 asistencija.

Dubrava Furnir – Vrijednosnice Osijek 87:96