Cedevita osigurala Final Four

U 24. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Budućnost sa 76:71 i tako i teoretski osigurala nastup na završnom turniru.

Cedevita – Budućnost VOLI 76:71 (27:18; 47:40; 59:55)

Cedevita: Mazalin, Zubčić 2, Ramljak 5, Babić 2, Smith 22, Ray 12, Suton 10, Bilan 7, Nurkić 16, Baltić, Baždarić.
Budućnost: Šehović 5, Mihailović 3, Subotić 9, Komadina, Vujošević, Vitkovac 6, Popović 11, Akindele 9, Ivanović 14, Ćapin 15, Coleman, Mijatović.

Zagrepčani su dobro otvorili utakmicu. Najveće vodstvo imali su sredinom druge četvrtine kod 39:23. Nolan Smith već je u prvom poluvremenu za 17:47 min. zabio 17 poena, no u drugoj polovici druge četvrtine Cedevita je pala i ranije spomenutih +16 Cedevite do odlaska na veliki odmor istopilo se na 47:40.

Smith u trećoj četvrtini više nije zabio ništa. Budućnost se nakon 30 minuta igre približila na 59:55, a onda su poslije jednog slobodnog bacanja Luke Babića na otvaranju četvrtine četvrtine gosti serijom 7-0 prešli i u vodstvo 60:62.

Na 7:22 min. do kraja utakmice zaključio ju je Bojan Subotić, a trener Cedevite Jasmin Repeša na to je pozvao timeout i naredio zonsku obranu. Miro Bilan zabio je zatim za izjednačenje, ali je na zonu Cedevita primila tri trice pa su domaćini opet prešli na čovjeka. Budućnost je poslije tih trica imala vodstvo 64:68 (u međuvremenu je zabio i Goran Suton). Na 2:33 min. poslije ubačaja Nikole Ivanovića bilo je 71:73, no Allan Ray na to je zabio vrlo važan koš za izjednačenje.

Na drugoj strani Suad Šehović promašio je tricu, a onda je Nurkić poentirao za vodstvo 73:71. U tom trenutku bilo je 1:48 min. do završetka. Budućnost je pozvala timeout, a Cedevita nije uspjela iskoristiti ukradenu loptu Luke Babića. Smith je je s poludistance promašio, no na drugoj strani pod košem je neprecizan bio i Subotić. Smith je nakon toga pogodio oba bacanja, a Čedomiru Vitkovcu na 17 sekundi do kraja dosuđeni su koraci jer je ušao u Nurkića i Sutona.

Najbitnije i najpozitivnije je što smo osigurali završni turnir. U prvom poluvremenu smo ponovili slabosti koje imamo kroz cijelu sezonu. Svaki put kad otiđemo na 15 razlike umjesto da prelomimo utakmicu, napravi se neka privatna akcija, neizrotirana obrana i s laganim poenima se protivniku dozvoljava da se vrati, rekao je trener Cedevite Jasmin Repeša.

Jasko je nakon toga čestitao svima na plasmanu na Final four: Čestitam od srca svim igračima, stručnom stožeru i ljudima u klubu. No, moramo znati da, ukoliko ne podignemo formu, ovo neće biti dovoljno za nešto ozbiljnije na Final fouru.

Jusuf Nurkić upisao je za Cedevitu 16 poena i devet skokova za 21 minutu. Smith je utakmicu završio s 22 poena i pet asistencija, a dvocifreni su kod pobjednika bili ujedno Ray s 12 i Suton s 10 koševa.

Budućnost je dobra ekipa. Mislim da treba biti na Final fouru i želim im sreću do kraja. Trebamo popraviti da kad imamo veliku razliku još više grizemo, ali mislim da će biti bolje. Sad imamo dosta vremena da se pripremimo za Final four, rekao je Jusuf Nurkić.

Na strani Budućnosti Ćapin je upisao 15 poena, Ivanović je dodao poen manje, a Aleksa Popović je ubilježio 11 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Čestitam ekipi Cedevite na pobjedi. Želim im sve najbolje u nastavku sezone, izjavio je za kraj trener Budućnosti Igor Jovović. Meč je bio generalno tvrd. NIsmo zadovoljni kako smo igrali u prvom poluvremenu i nismo se adaptirali na njihovu kontakt-igru. Više smo kukali kako oni igraju čvrsto u obrani i samim time pravili smo dosta grešaka, što je protivnik iskoristio da ode na visoku razliku. Poslije razgovora na poluvremenu izašli smo konkretnije, bili smo čvršći u defanzivi, pogodili smo neke šuteve i vratili se u meč. Na kraju ostaje žal što nismo utakmicu priveli kraju u svoju korist. Promašili smo zicer u samoj završnici i imali smo 10 promašenih slobodnih bacanja, što je protiv takvog protivnika previše.