Pregled 24. kola ABA lige

Cedevita je pobjedom nad Budućnosti osigurala drugo mjesto na tablici te mjesto na završnom turniru. Također su pomogli i Ciboni jer su svladali izravnog konkurenta u borbi za četvrto mjesto, zadnje koje vodi u doigravanje. U Zadru je pak situacija obrnuta. Posljednja dva kola će biti ključna te Zadrani moraju pobijediti barem jednu od preostale dvije utakmice ukoliko žele ostati u natjecanju i iduće sezone.

U nastavku možete vidjeti nešto više o zbivanjima s ostalih parketa. Reda radi, važno je spomenuti odluku vodstva lige koje je odlučilo odgoditi utakmicu Szolnokija i Partizana (zbog europskih obveza Mađara) čiji se termin nadoknade još ne zna pa neki od dežurnih kritičara smatraju da natjecanje tako gubi na regularnosti. Ali od pitanja regularnosti natjecanja nama je važnije pitanje nacionalnog koeficijenta za iduću sezonu te borba za doigravanje Cibone i opstanak u ligi Zadrana.

Mega Vizura – Union Olimpija 80:85 (29:21; 47:43; 61:64)

Veličković 15 p, Krstić 14 p ; Salin 23 p, Gailius 17 p

Olimpija je odnijela bodove iz Smedereva i još jednom pokazala da se nalazi u odličnoj formi. Salin je odigrao sjajnu utakmicu, a u stopu ga je pratio Gailius. Možda i presudni faktor bila je dominacija u skoku. Odnosno, činjenica da su gosti uhvatili čak 17 lopti u napadu.

Nakon dosta preokreta obje momčadi su u posljednju četvrtinu ušli izjednačeni. Gosti su u 36. minuti poveli sa 78:72. Salin je tada ubacio tricu, a na drugoj strani Dangubić je izgubio loptu. Stepheson je zakucavanjem završio protunapad Olimpije za plus 10 (83:73) i praktično stavio točku na i.

Krka – Radnički 83:57 (14:12; 40:23; 66:38)

Buljan 13 p, Lapornik 12 p ; Lešić 11 p, Katnić 8 p

Krka je nepobjediva na domaćem terenu još od početka siječnja i susreta s Cedevitom. Pobjednička serija ove ekipe kod kuće produžena je i utakmici s Radničkim iz Kragujevca.

Košarkaši Radničkog su u subotu u Novom Mestu uvjerljivo izgubili od slovenske momčadi.Što se tiče rezultata, neizvjesnost je jedino trajala za vrijeme prve četvrtine kada su gosti uspijevali parirati Slovencima, zato je ostatak utakmice bila jednosmjerna ulica gdje su košarkaški Krke očitali pravu košarkašku lekciju srpskom sastavu.

Srpskoj ekipi to je bio 16. poraz u regionalnom natjecanje, a kako i ne bi, kad je momčad Miroslava Nikolića imala katastrofalan šut iza linije za tri poena (5/38!?).

Još su dva kola do kraja. Nama najdraži scenarij još je moguć. Cibona i dalje ima sve u svojim rukama (večerašnjom pobjedom došli na korak do doigravanja), Cedevita igra zadovoljavajuću sezonu (što je i večeras potvrđeno s drugim mjestom), a Zadar mora pobijediti jednu od dvije preostale utakmice i nadati se da Široki neće iznenaditi u srazu s Cibonom ili Igokeom. Svakako nas očekuje dramatična završnica regularnog sezone čiji će rasplet biti nejasan do posljednjeg kola.