Cedevita ostala kratka u derbiju u Beogradu

U velikom derbiju ABA lige susreli su se Crvena Zvezda i Cedevita. U dvoboju dviju ekipa koje su uz Partizan i Budućnost najviše pokazale u dosadašnjem dijelu prvenstva, bolji su bili Beograđani.

Crvena Zvezda – Cedevita 73:59 (17:19; 35:32; 56:43)

Crvena Zvezda: Cvetković, Mitrović 4, Lazić 5, Blažić 6, Simonović 8, Marjanović 2, Radenović 8, Katić 12, Ristić, Nelson 12, Jenkins 8, Schilb 8.
Cedevita: Mazalin, Zubčić 2, Ramljak 4, Mustapić, Babić 3, Delaš 3, Smith 22, Ray 3, Suton, Bilan 4, Nurkić 18, Baltić.

Odlično je Cedevita otvorila utakmicu te nije popustila početnom pritisku domaćih. Kontrolirala je rezultat i vodila veći dio prve četvrtine koju na koncu dobiva 19:17. U istom ritmu su nastavili i do 13. minute kada Zvezda preuzima vodstvo i više ga ne ispušta. Napravili su domaći u tom periodu 9:0, ali Jasmin Repeša je u međuvremenu pozvao minutu predaha i smirio svoje igrače. Zagrepčani su nakon male crne rupe ponovno počeli igrati i u egalu se držali do poluvremena. Na veliki odmor se otišlo s prednošću beogradske momčadi 35:32.

Na parket u drugom poluvremenu kao da su ušle neke druge dvije ekipe. Zvezda je podigla agresivnost, a Cedevita je potpuno potonula u startu drugog dijela. Zagrepčani su ostali bez koša pune četiri minute, a domaći u tom periodu bježe na 11 razlike. Srećom po hrvatsku momčad, probudio se Nolan Smith koji ih gotovo sam drži u igri. U zadnju dionicu ušlo se s rezultatom 56:43 koji je održavao koliku-toliku nadu u eventualni preokret.

Da ga neće biti znalo se odmah na početku posljednjih deset minuta. Euroligaška momčad iz Beograda nadodala je još malo gasa i mirno privodila utakmicu kraju. Na koncu je na semaforu svjetlilo 73:59.

Ovom pobjedom Zvezda se izjednačila s Cedevitom na diobi drugog mjesta s pet pobjeda i dva poraza. Partizan je i dalje vodeći, a njega večeras čeka teško gostovanje u Širokom. U sljedećem kolu Zagrepčani dočekuju Radnički, dok u Beogradu ćemo gledati Vječiti derbi.