Cedevita ostvarila veliku pobjedu

Danas je, između Bilbaa i Cedevite, u Domu sportova odigrana utakmica skupine B Eurocupa. Prije ove utakmice Bilbao je bio prvi na ljestvici s omjerom 4-1 dok je Cedevita dijelila treće mjesto s njemačkim Oldenburgom. Susret je bio vrlo efikasan, a presudila je kolektivna igra Cedevite.

Cedevita – Bilbao Basket 89:79 (25:24; 47:45;68:62)

Cedevita: Zubčić 9, Ramljak 9, Mustapić, Babić 11, Delaš 10, Smith 13, Ray 8, Suton 9, Bilan 8, Nurkić 10, Baltić, Baždarić.

Bilbao Basket: Pilepić 1, Bertans 16, Gabriel 17, Hervelle 4, Kavaliauskas 8, Sanchez, Lopez 11, Carmichael 6, Samb, Vrkić 2, Grimau 4, Mumbru 10.

Vrlo efikasna bila je prva četvrtina. Bolje su Vitamini otvorili susret i na krilima oporavljenog Nolana Smitha poveli 11:2. Amerikanac je u prve tri minute ubilježio pet koševa i čak tri asistencije. Trener gostiju bio je primoran pozvati time-out što i čini. Nakon kratkog predaha gosti su se uozbiljili i zaigrali bolje.

Posebno dobar bio je Gabriel German koji je ubacio čak četiri trice u prvoj četvrtini i vodio Bilbao do 22:16. Tomislav Zubčić i Ante Delaš pobrinuli su se, u završnici četvrtine, da gosti ne odu na prvu stanku s vodstvo. Obojica su ubacila po tricu što je bilo dovoljno za plus jedan, točnije 25:24.

U drugoj dionici igre igralo se uglavnom koš za koš. Niti jedna momčad nije napravila značajniju seriju, a nastavila se efikasna utakmica. Gosti su imali vrlo dobrih 6 od 13 za tricu, a niti naša momčad nije bila loša u tom segmentu.

Oba trenera su dosta rotirala svoje igrače te svima dali prilike. Hrvatski dvojac, Fran Pilepić i Zoran Vrkić, u redovima Bilbaa nije se posebno istaknuo te su nakon prvog poluvremena imali, kombinirano, tri poena.

Bolje je nastavak otvorila Cedevita i preko Jusufa Nurkića otišla na plus sedam. Na sredini treće dionice rezultat je bio 60:53 u korist naše momčadi. Bolje su izabranici Jasmina Repeše odigrali u obrambenom dijelu što je vodilo ka lakim poenima na drugoj strani.

Kada god bi Cedevita pokušala pobjeći na veću prednost gosti iz Španjolske su uvijek imali spreman odgovor. Poslje koševa Allana Raya s linije za slobodna bacanja, Grimau je s istekom vremena pogodio za dva. U posljednjih deset minuta ušlo se s vodstvom Vitamina 68:62.

Ono što joj nije uspjelo u trideset minuta je u prvih pet posljednje četvrtine. Cedevita je pojačala tempo i podigla agresivnost u igri na oba kraja terena. Bilbao je pokušao igrati i zonu, ali Vitamini su imali rješenja i za takav tip obrane.

Prednost nisu ispuštali do kraja utakmice, a gotovo svi igrači koji su igrali dali su obol ovoj vrlo vrijednoj pobjedi.

Cedevita u sljedećem kolu gostuje kod Charleroia gdje će tražiti prvu gostujuću europsku pobjedu u novoj sezoni, a Bilbao igra doma protiv Dinamo Sasarija.