Cedevita osvojila treći naslov prvaka Hrvatske zaredom

Cedevita je danas u Domu sportova osvojila svoj treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske. Momčad Veljka Mršića kontrolirala je cijelu utakmicu i naposljetku s pobjedom 84:77 protiv Cibone završila seriju s uvjerljivih 3-0.

Cedevitaši su u ovoj finalnoj seriji pokazali ono što se zapravo i prije znalo, da su najbolja košarkaška momčad u Hrvatskoj. U trećoj utakmici Cedevita nije dobila tako uvjerljivo kao u drugoj, no Cibona nijednom nije povela.

Cedevita je dobro krenula u utakmicu i kad su James White i Nemanja Gordić napravili seriju 7-0, domaćini su nakon manje od šest minuta igre poveli 19:8. Prvu su četvrtinu Mršićevi igrači završili s vodstvom 30:22 i sa šutom 8/11 za dva i 3/5 za tri.

Cibona je u startu druge dionice izjednačila na 30:30. Već kad su se gosti približili na -2 Mršić je na 8:18 min. do velikog odmora pozvao timeout. No, Cibosi u drugoj četvrtini nisu poveli, a sredinom spomenutog perioda raspucao se Fran Pilepić, koji je s tri trice Cedevitu na četiri i pol minute do kraja prvog poluvremena odveo na 43:34.

Nakon 20 minuta igre rezultat je bio 52:42, a s 10 poena prednosti (71:61) domaćini su ušli i u posljednjih 10 minuta, iako je Ivan Siriščević u trećoj četvrtini imao period kad je više od minutu i pol vremena zabio tri trice.

U posljednjoj dionici nije se ništa promijenilo. Cibona je i dalje bila tu negdje, no Cedevita je držala prednost. Kad je Ante Gospić na 3:54 min. do kraja susreta zabio za -6 gostiju, Mršić je pozvao timeout. U tom trenucima situacija je još bila neizvjesna. No, odmah poslije timeouta na asistenciju Mire Bilana Luka Babić je zakucao, a Marko Arapović je nešto kasnije poentirao poslije skoka u napadu za 81:71.

U zadnjih 40 sekundi susreta Nemanji Gordiću i Jacobu Pullenu malo je zadrhtala ruka na liniji slobodnih bacanja. Iz šest pokušaja zabili su dva, no ni to Ciboni nije pomoglo da preokrene.

U ovoj pobjedi Cedevitu su predvodili Bilan (20 poena i 12 skokova), Babić (16 poena, 12 skokova i 5 asistencija), Arapović (14 poena, 6 skokova i 3 asistencije) te Gordić (12 poena i 4 asistencije), dok se kod Cibone s 22 poena uz šut za tricu 6/10 istaknuo Siriščević.

Cedevita je utakmicu završila uz šut za dva 21/42 i šut za tri 10/23.