Cedevita pobijedila Jolly u prvoj utakmici poluzavršnice doigravanja

U prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske Cedevita je u Domu sportova pobijedila Jolly JBŠ sa 77:53. Zagrepčani su potpunu kontrolu preuzeli u drugoj četvrtini i Šibenčani nisu bili ni blizu iznenađenja.
Gosti su se, istina, dobro držali u startu. U zadnjoj minuti prve četvrtine imali su vodstvo 16:17. No, kapetan Cedevite Marino Baždarić tricom sa zvukom sirene rezultat je nakon 10 minuta igre ipak postavio na 22:17, a u drugoj je četvrtini Cedevita stegnula u obrani.

Cedevita – Jolly JBŠ 77:53 (22:17, 42:21, 57:32)

Cedevita: Zubčić 8, Ramljak, 4 Pešut, Babić 2, Delaš 8, N. Smith 2, Ray, Suton 9, Bilan 15, Nurkić 15, Baltić, Baždarić 12.
Jolly: Gulam, F. Bubalo, Katura 15, Kozić, Vrlika 11, Mrva, T. Smith 12, D. Bubalo 1, Vrsaljko 7, Bilalović, Cinac 7.

Gosti su se mučili u napadu. U tih 10 minuta zabili su tek jednom iz igre i to kad je Denis Vrsaljko iz okreta s tri metra zabio za 22:19. Cedevita je stoga do odlaska na veliki odmor napravila seriju 20:2 i otišla u svlačionicu s velikih 42:21, a fascinantan je podatak da su igrači Jollyja u drugoj četvrtini šutirali 1/9 za dva i 0/6 za tricu.

Bila je to na kraju dosta lagana pobjeda za nas. Velikim dijelom utakmice smo ispunili sve zadatke koje smo dogovorili i prije i presudila je druga četvrtina kad su oni dali samo četiri poena. Tu je završilo +16 za nas i mislim da oni više nisu imali snage da se vrate nakon prvog poluvremena – izjavio je nakon utakmice sa 17 poena i devet skokova danas prvi strijelac i skakač Cedevite Miro Bilan.

Šibenčani su se u drugom poluvremenu malo probudili. U trećoj četvrtini izgledali su solidno, došli su i na -15, no pobjeda domaćina nikad nije došla u pitanje jer je Cedevita treću dionicu zaključila serijom 10-0 za 57:32. Valja još istaknuti tricu Ante Delaša sa istekom 30. minute, a u zadnjih 10 minuta nije se dogodilo ništa što bi posebno utjecalo na utakmicu.

Osim Bilana, kod Cedevite su dvocifreni bili još Jusuf Nurkić s 15 poena i pet skokova, te Baždarić s 12 poena i tri skoka, dok je kod gostiju Luka Katura ubilježio 15 poena, Terry Smith 12 poena i pet asistencija, a Paško Vrlika 11 poena i četiri skoka.

Trener Cedevite Jasmin Repeša izjavio je nakon utakmice da Nolana Smitha u drugom poluvremenu nije uvodio u igru jer nije bio zadovoljan njegovim angažmanom u obrani, no u globalu je bio zadovoljan onime kako je njegova momčad igrala nakon prve četvrtine: Kao i protiv Zagreba, ulazak u utakmicu je bio jako loš. Igrali smo bez obaveznog dijela, bez agresivnosti, bez trčanja i bez obrane. No, druga četvrtina i ostatak utakmice je primjer kako ekipa može i mora igrati. To je ono kako trebamo igrati ako hoćemo doći do kraja, a hoćemo. Sigurno da smo favoriti u seriji. Međutim, parket je mjesto gdje to treba potvrditi s jednim pristupom i dobrom igrom.

Što se pak tiče stratega Šibenčana Ivice  Burića, njemu ostaje nada da će u uzvratu biti bolje za njegovu momčad: S obzirom na sami tijek utakmice, bila je presudna ta druga četvrtina kad je Repeša, vjerojatno razljućen igrom svoje momčadi, naložio agresivniju igru, na koju mi ne možemo uzvratiti jer moramo rotirati i mlađe igrače. Kad nam uđe osmi, deveti ili deseti igrač to je razlika i nismo se snašli. Tri četvrtine odigrali smo dobro i nadam se da ćemo u Šibeniku odigrati bolju utakmicu. Čestitam Cedeviti.

Druga utakmica u seriji igra se u utorak u 20:30h na Baldekinu. Ukoliko Cedevita pobijedi, plasirat će se u finale.