Cedevita juniorski prvak Hrvatske, Lovro Mazalin MVP

Juniori Cedevite uzvratili su Splitu za prošlogodišnji poraz u finalu Prvenstva Hrvatske i pobjedom od 87:81 osvojili su pehar namijenjen našoj najboljoj mladoj ekipi. U utakmici za treće mjesto Cibosi su bili bolji od Kaštelana i zasluženo osvojili brončane medalje.

Presudnu ulogu u pobjedničkoj ekipi Mladena Starčevića je preuzeo Lovro Mazalin koji je odigrao ovu utakmicu unatoč preporuci liječnika da ne igra. Mazalin, CROŠARKA MVP u prošloj sezoni, izabran je i za najkorisnijeg igrala završnice.

Svi koji ste uz naš portal pratili prijenos utakmica vjerojatno ćete se složiti s Ante Nazorom, izbornikom U18 reprezentacije, koji dijeli zadovoljstvo s viđenim.

Ono što me raduje kao trenera reprezentacije je pregršt talenata na svim pozicijama i s obzirom na viđeno u ova dva dana u Dubrovniku mislim da se ne moramo bojati za budućnost naše košarke – rekao je Nazor i čestitao finalistima:

Čestitke košarkašima i stožeru Cedevite, zaista su u ova dva dana najviše pokazali. Jednu zrelu i dinamičnu igru jučer protiv Cibone, a i danas su kontrolirali rezultat protiv Splita i odnijeli zasluženu pobjedu. Čestitam i mojim igračima, juniorima Splita, koji su zaista pokazali srce i u današnjem susretu, a posebno u onoj jučerašnjoj protiv Kaštela.

[rezultat id=872]

Još jednu utakmicu odigrali su Splićani hrabro i nisu se predavali svih 40 minuta. Čak i pred sam kraj susreta, kada je ipak bilo sasvim jasno da Cedevita zasluženo dolazi do pobjede, bilo je još energije za nadigravanje.

U izjednačenoj prvoj četvrtini Splićani su ponajviše zahvaljujući Goranu Filipoviću, junaku sinoćnje utakmice, imali više vremena prednost i završili su prvi dio s minimalnim plusem. Do Poluvremena su Vitamini, uz dobru igru Brune Solomuna, odigrali bolje obranu što je rezultiralo pristojnim vodstvom nakon 20 minuta (40:30).

Splićani su serijom 10-2 od -6 prešli došli do 51:49, a pred kraj treće četvrtine vodili su 53:50. Ipak, preko Mazalina i Markusa Lončara (šest vezanih poena) Cedevita radi seriju od 8-0 za 58:53. Split se i dalje nije predavao i preko mladog Mate Kalajžića u 35. minuti smanjuju na 64:62, a u 37. Roko Dominović postiže poene za samo 70:67. Cedevita ipak do kraja pokazuje da ima više snage i rješenja te sigurno privodi utakmicu kraju.

Kod pobjednika najbolji je bio Mazalin postigavši 21 koš, Emir Šabić ubacio je 15, Luka Živko 12, a Solomun 10. U sastavu Ante Marovića  Filipović je bio najbolji strijelac s 21 poenom, Josip Jukić je ubacio 20 koševa uz 11 skokova i pet asistencija, a Kalajžić je dodao 14.

[rezultat id=871]

I ovu utakmicu Kaštelani su dobro krenuli i već pred kraj prvog dijela su imali dvoznamenkastu prednost (23:11), a polovinom drugog +15 (35:20). Pred kraj poluvremena Bruno Skokna s tricom i  Nik Slavica s četiri poena smanjuju na pristojnih 41:35 da bi Marin Vručinić iz slobodnih bacanja odveo svoju ekipu na odmor s prednošću od 43:35.

Cibosi u nastavku u dva navrata nakratko izjednačuju, a prednost nakon dugog perioda igre donosi zakucavanjem Marko Arapović na kraju treće četvrtine. U posljednjih 10 minuta Vukovi igraju bolje, preuzimaju inicijativu i nakon izlaska Ante Toni Žižića zbog pet faulova rješavaju utakmicu.

Marko Arapović (23 p, 12sk, 6 as) i Bruno Skokna (15p, 9as) su predvodili momčad Ivana Kapova dok kratkoj klupi Kaštelana niti 23 poena i 22 skoka Dragana Bendera nije bilo dovoljno da budu u utakmici do samog kraja.