Cedevita poražena od Uniksa, dobar nastup mladog Buljevića

U 4. kolu H skupine Top 16 faze Eurokupa Cedevita je u Domu sportova poražena od Uniksa 100:83. Momčad Slavena Rimca igrala je bez Karla Žganeca i Marka Banića, a Rusi su u Zagrebu kontrolirali cijelu utakmicu.

Cedevita – Uniks 83:100

Nakon prvog poluvremena Uniks je vodio 62:45. Cedevita nije uspjela pružiti dovoljno dobar otpor u obrani i gosti su na veliki odmor otišli šutiravši za dva 14/18 (77.8%) i za tri 8/11 (76.9%). Čak šestorica igrača Uniksa u prvom su poluvremenu zabila osam ili devet poena, dok je Cedevitu u prvoj polovici susreta sa 16 poena nosio Elgin Cook.

Cedevita je četvrtu četvrtinu na krilima Buljevića, Katića i Pullena otvorila serijom 10-0 i u 33. minuti prišla je na zaostatak 77:84. Na trenutak se probudila nada kod domaćina, no Uniks je odgovorio s 9-0 i kasnije utakmicu mirno priveo kraju.

U dresu Zagrepčana Cook je upisao 18 poena i tri skoka, Katić je ubilježio 12 poena, a Edo Murić 11 poena i tri skoka. Danas je nešto veću minutažu dobio mladi centar Lovro Buljević, koji je za 23:16 min. u igri upisao devet poena, pet skokova i dvije asistencije.

Uniks su predvodili Evgenij Kolesnikov s 20 poena, Melvin Ejim sa 18 poena i tri skoka te Jamar Smith sa 16 poena, tri skoka i tri asistencije.