Cedevita poražena u Pioniru

Košarkaši Cedevite večeras su doživjeli svoj peti ovosezonski poraz u ABA ligi, a bolji od njih u beogradskoj dvorani Pionir bili su igrači Partizana sa 76:64. Prvi je ovo poraz igrača Jasmina Repeše nakon četiri uzastopne regionalne pobjede, a ujedno i onaj s najvećom razlikom poena.

Partizan – Cedevita 76:64 (16:7; 39:24; 60:44)

Partizan: Pavlović 19, Aranitović, Marinković 2, Dallo 8, Milutinov 6, Milosavljević 10, Mačvan 4 (11 sk, 5 as), Gagić 4, Andrić 14, Milutinović 6, Bezbradica, Bogdanović 3.

Cedevita: Mazalin 1, Zubčić, Ramljak 2, Pilepić 10, Babić 14, A. Delaš, Žganec 2, Bilan 20 (12 sk), M. Delaš, Gordić 8, Ukić 3, Arapović 4.

Prve poene na utakmici ubacuje Aleksandar Pavlović tek na isteku treće minute, a prvi Cedevitin poen pogođenim jednim slobodnim bacanjem upisuje Nemanja Gordić, nakon gotovo osam minuta igre, čime je postavio rezultat 12:1. Tek u posljednjoj minuti prve četvrtine isti igrač pogađa prvi Cedevitin koš iz igre, a na prvi se odmor odlazi vodstvom Partizana 16:7. Do novog dvoznamenkastog vodstva igrači Partizana dolaze sredinom druge četvrtine, kada je Mihajlo Andrić tricom postavio 24:14. Do poluvremena su obje momčadi nastavile u nešto boljem napadačkom ritmu, a tu se opet bolje snašao domaći sastav, za 39:24 nakon 20 minuta igre.

Cedevitini igrači započeli su s nešto boljom igrom sredinom treće dionice, ali sve što su uspjeli napraviti je smanjenje razlike preko Mire Bilana na devet poena (49:40) u 27. minuti. Domaćini su do konca četvrtine serijom 11:4 vodu opet okrenuli na svoj mlin. Posljednja četvrtina bila je čisto odrađivanje posla, budući da su gostujući igrači bili toliko indisponirani, da niti u jednom trenutku nisu izgledali kao da mogu doći do preokreta.

Na koncu 76:64 za Partizan uz 19 poena Pavlovića i 14 Andrića, dok je kod Cedevite najbolji bio Bilan s 20 koševa i 12 skokova, a 14 je poena dodao Luka Babić. Cedevitini košarkaši pogodili su svega četiri trice, nasuprot Partizanovih 10, uz ukupan šut od svega 38 posto uspješnosti, prema domaćinovih nešto boljih 42 posto.