Šibenik slavio protiv Kaštela

Košarkaši Šibenika svladali su u sklopu 12. kola A1 muške lige domaće Kaštelane kojima su očito nedostajali najbolji igrači iz prvog dijela sezone Damir Rančić Ante Mašić. Momčad Jeronima Šarina diktirala je utakmicom od prve do zadnje minute te pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna.

Kaštela – Šibenik 74:83 (17-26, 33-41, 47-66)

(Jukić 13; Šamadan 20, Junaković 14)

Gosti su jako dobro otvorili susret i već su u prvoj četvrtini imali dvoznamenkastu prednost, 13:24. Prva četvrtina završila je rezultatom 17:26, a do tog rezultata nosio ih je Ljubo Šamadan s 9 poena.

Na početku druge dionice igra Kaštelana se u potpunosti raspala te su Šibenčani napravili seriju od 17:4 i poveli s visokih 24 razlike. Domaćin se u zadnje 4 minute drugog dijela uspio pribrati te rade seriju od 16:0 i dolaze na pristojan rezultat 33:41 prije velikog odmora.

U drugom poluvremenu Šibenik je ponovno pojačao tempo i podigao razliku na 20 koševa te mirno i bez većih problema priveo utakmicu kraju uz konačan rezultat 74:83.

U redovima domaćina najbolji su bili Ivan Jukić s 13 poena i 4 skoka te Nikola Došen s 12 poena i 6 skokova, dok su kod gostiju najbolji bili Šamadan s 20 poena te povratnik Martin Junaković koji je dodao 14 poena i imao 5 asistencija.