Cedevita razbila Alkar

Nakon velike pobjede nad Budućnosti momčad Jure Zdovca ušla je u ovu utakmicu s velikom željom da napokon spoje nekoliko dobrih partija. Prije susreta se znalo da su Vitamini veliki favoriti, a to su i potvrdili na terenu. Cedevita je tijekom cijele utakmice vodila te je na kraju uvjerljivo slavila rezultatom 100:60

HT Premijer liga, 15. kolo, 4. veljače

Cedevita – Alkar 100:60 (21:12, 24:17, 27:18, 28:13)

(Cherry 18(5as), Slavica 20(7sk), Perković 17(5as) – Vuko 19, Booth 13)

Cedevita je ušla u utakmicu s puno energije te im se to sigurno isplatilo. Igrali su pametno i mirno, a šut ih je stvarno jako dobro služio. Alkar je pokušao pronaći odgovor na igru Vitamina, ali jednostavno nisu danas nisu bili dovoljno dobri da bi parirali puno jačem protivniku. U cijelom prvom dijelu dominantan je bio Will Cherry koji se poigravao s obranom gostiju. Pokušali su Sinjani smanjiti razliku prije odmora, ali to im nije pošlo za rukom te je Cedevita praktički sve riješila u prvom poluvremenu.

Drugi dio pružio nam je istu priču, ali ovaj put s drukčijim glumcima u glavnim ulogama. Probudio se Krušlin koji je s nekoliko odličnih poteza pokazao da se potpuno oporavio od ozljede. Krušlinu se pridružio i Slavica koji je terorizirao unutarnju liniju gostiju. U četvrtoj četvrtini igrala se revijalna košarka te je Cedevita na kraju uvjerljivo slavila s 40 poena razlike.

U sljedećem kolu Vitamini dočekuju Kaštelu, a Alkar igra protiv Zagreba.