Pobjeda za nadu Jazine-Arbanasa

Redizajnirana momčad Jazine-Arbanasa stigla je ovog popodneva pred stotinjak gledatelja u zadarskoj dvorani Višnjik do druge pobjede u sezoni. Zadarska je momčad sa 81:72 bila bolja od Hermes Analitice te se s ovom pobjedom igrači Luke Bujasa nadaju uhvatiti zamah u borbi za ostanak u premijerligaškom društvu.

Jazine-Arbanasi – Hermes Analitica 81:72 (21:16; 13:17; 19:19; 28:20)

Barry 24 p, Sarajlija 17 p, Kaštropil 11 p, 14 sk; Garafolić 18 p

U domaćim redovima večeras odlični Francuz Remi Barry zadavao je velike glavobolje gostima u prvoj četvrtini, ubacivši deset poena u prvih deset minuta za rezultat 21:16. Sa devet poena u prve četiri minute nastavka, Bruno Perić donio je preokret na semaforu (26:29), ali povratkom Barrya u igru domaćin vraća rezultatsku prednost na svoju stranu, pa se na poluvrijeme odlazi s 34:33.

Gosti bolje ulaze i u nastavak te sa šest vezanih poena Hrvoja Garafolića otvaraju drugo poluvrijeme. Držali su Analitičari prednost sve do kraja treće četvrtine, kada ponovno Barry ubacuje za 53:52 prednost zadarske momčadi uoči posljednjih deset minuta. Taj Barryev ubačaj bio je samo dio 17:0 serije domaćina, kojim su u 33. minuti prvi puta stigli do dvoznamenkaste prednosti (63:52). Gosti se više rezultatski nisu uspjeli vratiti u susret, te su sa šest poena u posljednjoj minuti tek ublažili poraz.

Sa 24 poena Žutu podmornicu je predvodio Barry, a double-double učinak sa 11 poena i 14 skokova ubilježio je Franko Kaštropil. Kod gostiju se s 18 poena istaknuo Garafolić.

Idući susret Jazine-Arbanasi igraju u subotu u Šibeniku kod istoimenog domaćina, dok će Hermes Analitica ponovno izaći na parket tek 15. veljače, kada su domaćini Splitu.