Cedevita razbila Unics Kazan

Pred otprilike 1000 gledatelja u Domu sportova snage su odmjerili Cedevita i Unics iz Kazana. Ključnom se pokazala završnica treće četvrtine kada je domaća momčad pobjegla na dvoznamenkastu prednost. “Vitamini” nisu posustali, odradili su kvalitetno posljednjih deset minuta i zasluženo slavili s konačnih 94:74.

Eurokup, 4. kolo, 1. studenog

Cedevita – Unics Kazan 94:74 (15:19, 29:20, 26:14, 24:21)

Cedevita: Ukić 18, Krušlin 13, Johnson 6, Katić, Nichols 3, Slavica, Žganec 4, Musa 20, Cherry 17, Ramljak, Stipanović 4, Murphy 9

Unics Kazan: Ejim 4, Ponkrašov 4, Colom 18, Shukhovtcov 2, Lasme 24, Meiers, Smith 3,Trushkin 10, Kaimakoglou 4, Lockett 4, Koscheev 1, Sergeev

Domaćini su u prve probleme upali krajem prve dionice kada par minuta ostaju bez postignutog koša pa Rusi na prvi dvominutni odmor odlaze s plus četiri. Sredinom druge četvrtine budi se Musa koji za samo četiri minute ubacuje 11 poena i donosi Cedeviti plus pet na poluvremenu.

“Vitamini” na kraju treće dionice odlaze i na plus 17. Niska petorka Cedevite s bekovskim parom CherryKatić ubrzala je ritam i dovela domaćine do velike prednosti. Na početku posljednje četvrtine povukao je Roko Ukić. Najprije je ukrao loptu i asistirao Krušlinu, a u sljedećem napadu, nakon dobre obrane i obrambenog skoka, pogodio za plus 22 Cedevite.

Tu je priči bio kraj. Preostalih pet minuta igre domaćini su mirno utakmicu priveli kraju i zasluženo slavili.

U sljedećem kolu Cedevita gostuje u Parizu protiv Levalloisa, a Unics dočekuje torinski Fiat.