Cedevita slavila u Trnskom

Košarkaši Zagreba ostvarili su težak poraz pred 1000 domaćih navijača. Bolja od njih bila je Cedevita s 72:91.

[rezultat id=390]

Mravi su odlično otvorili utakmicu i već u petoj minuti poveli s 9:2. Cedevita se vrlo brzo vraća u utakmicu svojom 10:0 serijom, a Petar Babić donosi svojoj momčadi minimalnu prednost prije malog odmora.

Uspjevaju Mravi dobro otvoriti i drugu četvrtinu i otići na šest poena prednosti. No nakon toga slijedi nova bomba Cedevite koja je šokirala cijelu dvoranu. Ulaskom Lukše Andrića gosti rade veliku 20:4 seriju i u potpunosti preokreću rezultat. Do poluvremena su domaćini bili na velikom zaostatku od 18 poena.

Drugi dio utakmice Zagreb je ponovo bolje otvorio i uspio se približiti na 10 koševa zaostatka. Opuštanje Cedevitinih igrača uspjeli su iskoristiti do kraja treće četvrtine te se pribilžiti na 52-59.

U posljednjem djelu utakmice vidjeli smo puno koševa, ali Cedevita je ipak pokaza svoje iskustvo i uspjela pobijediti na kraju s visokih 19 poena prednosti. Treba spomenuti i mladog Karla Lebu koji je ušao u posljednjoj minuti i uspio ukrasti loptu Anti Krapiću te na kraju lijepo zakucati da zapečati pobjedu.

Goran Suton s 27 poena i 9 skokova te Milan Bilan sa double-double učinkom (13 poena i 10 skokova) predvodili su pobjedničku momčad. S druge strane najbolji su bili Krapić i Ivan Novačić s 13 poena i Matija Poščić koji je također odigrao double-double utakmicu (10 poena i 10 skokova). Cedevita je  preuzela treće mjesto na ljestvici, a Zagrebu je ovo drugi poraz u ligi za prvaka te je pao na samo dno ljestvice.