Splićani u završnici slomili žilavi Jolly

U ogledu 2. kola A1 lige za prvaka Splićani su na Gripama upisali tešku pobjedu protiv šibenskog Jollyja. Dugo su ih Žuti lomili i uspjeli slomiti tek u završnici susreta. Šibenčani su se pokazali kao “tvrd orah”.

[rezultat id=391]

Počelo je vrlo izjednačeno, igralo se koš za košem. Domaćini su se tek pred kraj četvrtine uspjeli malo odvojiti (15:9). Seriju su Šibenčani prekinuli minutom odmora i nakon nje se uspješno vratili, preko Ronalda Rossa i Luke Kature, i do kraja četvrtine došli u egal (19:18).

U nastavku su gosti čak uspjeli prijeći u vodstvo u par navrata. Favorizirani Splićani se nikako ne uspijevaju nametnuti i značajnije odvojiti. Vidi se koliko su važni Vedran Vukušić, Nikola Vujčić i Ivan Mimica koji danas nisu nastupili. Na odmor se  tako otišlo s malom prednošću Žutih (35:33).

U drugom dijelu i dalje Splićani nemaju “lijek” za raspoloženog Rossa zbog kojeg je rezultat i dalje u egalu. Američki razigravač je u prvih 24 minute utrpao 18 koševa i praktički sam drži Jolly u igri. Pridružuje mu se zatim i Mate Mrva pa su treću četvrtinu Šibenčani zaključili s minimalnom prednošću (56:57).

Zanimljivo, Siriščević pogađa početkom posljednje dionice svoju i splitsku  tek drugu tricu večeras i tako dovodi svoju momčad u vodstvo. Splićane je inače ove sezone  i u ABA ligi rijetko “slušao” šut. S druge strane su uzvratili Butorac i Petković istom mjerom pa se u završnicu ulazi s malom prednošću rasterećenih Šibenčana.

U završnici pak Žuti prelaze u vodstvo zahvaljujući Sobinu i u posljednjoj minuti Subotić slobodnim bacanjima donosi tri poena prednosti domaćinu (70:67). U posljednjoj minuti domaćini su bili koncentriraniji i uspjeli su utakmicu privesti kraju. Završilo je s 71:69 za Split.

Najefikasniji u redovima Splita bio je Filip Kraljević s 21 poenom i šest blokada. Dobar je bio i Sobin s 18 ubačaja  i osam skokova. Kod gostiju najbolji je bio Ross s 27 poena te Mate Mrva s 15 ubačaja uz osam skokova.