Cedevita srušila Crvenu zvezdu u završnici

U derbiju 20. kola ABA lige, Cedevita je Domu sportova svladala Crvenu zvezdu. U napetoj utakmici do pobjede su došli u samoj završnici te napravili veliki korak prema Final Fouru. Prekinut je tako niz od 13 uzastopnih pobjeda Crvene zvezde.

Cedevita – Crvena zvezda 68:64 (20:18; 32:34; 44:50)

Cedevita: Smith 18, Ray 10, Bilan 10, Zubčić 8, Mazalin, Ramljak 3, Babić 2,  Delaš 5, Suton 3, Nurkić 9, Baltić, Baždarić

Crvena zvezda: Rebić, Lazić 2, Blažić 14, Marjanović 14, Simonović 7, Radenović 4, Katić 6, Tejić, Nelson 2, Jenkins 9, Stojanović, Dragičević 6

U prvoj četvrtini Cedevita je do prednosti stigla u završnici kada je serijom 9:0 došla do 18:11, no gosti su uzvratili pa se na odmor otišlo sa samo plus dva domaćina.

U nastavku je bilo vrlo slično kao i na početku, igralo se koš za košem i bez većih rezultatskih promjena i odstupanja. Gosti su pak otišli na “veliki odmor” zadovoljniji s 32:34 košom Jenkinsa s poludistance.

Drugo poluvrijeme ponudilo je navijačima atraktivniju, zanimljiviju igru i sama treća četvrtina bila je prvi pokazatelj da će se do kraja odviti drama. Odlično su krenuli gosti i nakon trice Jake Blažića u 28. minuti dolaze do visokih plus 11 (38:49).

Činilo se da je to prelomilo susret, no Repešina momčad je još jednom pokazala karakter i u dvije minute je uspjela smanjiti na minus šest. I u posljednjoj dionici su gosti počeli bolje, ali Vitamini se bude i serijom 14:2 dolaze do 60:58, zatim im uzvraća Jenkins koji veže pet poena u nizu za 64:64.

Tada se ukazao Nolan Smith koji pogađa ključne poene za 66:64, a zatim i Allan Ray pogađa oba bacanja nakon izgubljene lopte Zvezde za konačnih 68:64. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Smith s 18 koševa, a pomogao mu je i Bilan s 10 ubačaja. Kod gostiju su pak najbolji bili Blažić i Marjanović s 14 koševa.